توسط بانک مسکن صورت گرفت

پرداخت ۶۰ درصد از اعتبارات تسهیلات استان­ های سیل­ زده

صالحی شهرابی از پرداخت حدود ۶۰ درصد از اعتبار ابلاغی برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه ۹۸ خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

رضا صالحی شهرابی سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با اشاره به افزایش شتاب تسهیلات دهی به هموطنان آسیب دیده در جریان سیل­ های نوروزی در تعدادی از استان­ ها، عنوان کرد: بانک مسکن به عنوان یکی از بانک های عامل پیشرو در پرداخت تسهیلات حمایتی به استان های خسارت دیده در جریان سیل رخ داده در ابتدای سال جاری، تاکنون اعتباری معادل 450 میلیارد تومان را پیش بینی کرده است.

وی ادامه داد: از مجموع اعتبار ابلاغی به 21 استان خسارت دیده در کشور، تاکنون 265 میلیارد و 985 میلیون و 600 هزار تومان تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه امسال اعطا شده است که حدودا 60 درصد از اعتبار ابلاغی را شامل می شود.

وی با تاکید بر آنکه مطابق با تکلیف بانک مرکزی، تسهیلات حمایتی به هموطنان آسیب دیده 21 استان کشور در جریان سیل اخیر ، در سه قالب شامل ساخت، بازسازی و کمک هزینه خرید لوازم منزل پرداخت می­ شود، اظهار کرد: از میان 21 استان که مشمول اعتبار ابلاغی بانک مسکن شده اند تاکنون استان های لرستان، گلستان، خوزستان، همدان و مرکزی به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات قرض الحسنه را به متقاضیان مراجعه کننده به شعب پرداخت کرده اند.

صالحی به میزان تسهیلات پرداختی از سوی شعب این پنج استان اشاره کرد و افزود: تاکنون شعب بانک مسکن در استان لرستان رقمی معادل 93 میلیارد و 172 میلیون و 200 هزار تومان، در استان گلستان رقمی معادل 53 میلیارد و 695 میلیون تومان، در استان خوزستان رقمی معادل 29 میلیارد و 525 میلیون و 900 هزار تومان، در استان همدان رقمی معادل 20 میلیارد و 264 میلیون تومان و در استان مرکزی نیز رقمی معادل 11 میلیارد و 140 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

وی همچنین با بیان اینکه طی هفته های اخیر شتاب تسهیلات پرداختی به استان های آسیب دیده از سوی شعب بانک مسکن افزایش پیدا کرده است، گفت: میزان اعتبار ابلاغی به استان های کشور بر حسب میزان خسارت وارد شده به آنها بوده است. به طوری که مطابق با بررسی های انجام شده از میان استان های آسیب دیده کشور استان لرستان بیشترین میزان آسیب را داشته و از این لحاظ اعتبار ابلاغی به این استان رقمی معادل 144 میلیارد و 25 میلیون تومان بوده است.

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در عین حال به احتمال افزایش اعتبار ابلاغی برای استان های آسیب دیده در صورت نیاز اشاره و تصریح کرد: با توجه به آخرین مذاکرات انجام شده با بانک مرکزی، احتمال آنکه بودجه تخصیص یافته به استان های آسیب دیده برای جبران خسارت های وارده ناشی از سیل افزایش پیدا کند وجود دارد.

به گفته وی سرعت تسهیلات دهی به آسیب دیدگان ناشی از سیل طی چندماه گذشته به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای بانک مسکن محسوب می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000