راهکارهای افزایش سرمایه بانک‌ها/ مجلس حامی بانک مرکزی

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ضرورت افزایش سرمایه بانک‌ها، بر حمایت مجلس از بانک مرکزی در این بخش تاکید کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، عزت الله یوسفیان ملا با تاکید بر ضرورت توجه بانک ها به افزایش سرمایه، گفت: بانک مرکزی نیز در این راستا با توجه به اهمیت موضوع بخشنامه هایی را به شبکه بانکی ابلاغ کرده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آسان ترین راه برای افزایش سرمایه بانک ها، تجدید ارزیابی دارایی آنها است، افزود: بانک ها امکان فعالیت تجاری بیش از ۱۰ درصد نداشته و باید سرمایه خود را با فعالیت های بانکی افزایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه در قانون رفع موانع تولید نحوه افزایش سرمایه بانک ها تشریح شده و باید مواد قانونی به شکل صحیح اجرا شود، تصریح کرد: توجه بانک ها به موضوع افزایش سرمایه می تواند کارایی آنها در حوزه ارایه تسهیلات را نیز افزایش دهد.

یوسفیان ملا با بیان اینکه روش افزایش سرمایه بانک ها مهم بوده زیرا که با هر روشی نمی توان سرمایه آنها را افزایش داد، گفت: استفاده از منابع دولتی برای افزایش سرمایه بانک ها روش صحیحی نبوده و بانک ها خود باید با فروش اموال مازاد در این مسیر پیش قدم شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه توجه به معوقات بانکی و پیدا کردن راهکاری برای تسریع در وصول آنها در افزایش سرمایه بانک ها موثر است، افزود: با توجه به اهمیت افزایش سرمایه بانک ها، مجلس نیز حامی بانک مرکزی در این مسیر خواهد بود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000