یک عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

تسهیل ورود بخش خصوصی به پروژه های عمرانی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
افضلی با اشاره به آخرین وضعیت بررسی لایحه مشارکت عمومی – خصوصی در این کمیسیون، از تسهیل ورود بخش خصوصی به تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی با تصویب این قانون خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

سیدحسین افضلی یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، با اشاره به اینکه در نشست عصر روز گذشته کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، برخی از مواد لایحه مشارکت عمومی-خصوصی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت، اظهار داشت: با توجه به حجم بالای پروژه های عمرانی موضوعی که خیلی مهم است استفاده از پتانسیل بخش خصوصی هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ اقتصادی برای به اتمام رساندن پروژه های عمرانی ناتمام است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه ورود و مشارکت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی یک ضروت است، افزود: از سوی دیگر استفاده بهینه، شفافیت بیشتر و کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در پروژه های عمرانی با مشارکت بخش خصوصی بیشتر می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای پررنگ تر شدن حضور بخش خصوصی در پروژه های عمرانی سازوکاری توسط دولت تحت عنوان «لایحه مشارکت عمومی – خصوصی» پیش بینی شد که در کمیسیون عمران در مرحله بررسی قرار دارد تا از این طریق استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تسهیل شود.

افضلی ادامه داد: در کمیسیون عمران مجلس هم با توجه به تجربیات سال های گذشته تلاش می شود تا در راستای تسهیل ورود بخش خصوصی به اقتصاد کشور با رویکرد پروژه های عمرانی این لایحه مورد بررسی قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره سرمایه های معطل مانده بسیار زیاد در پروژه های عمرانی، گفت: تکمیل هر چه سریعتر پروژه های نیمه تمام باعث خروج سرمایه های سرگردان از این پروژه ها می شود که هم منفعت اقتصادی دارد و هم بخش خصوصی توانمند می شود.

وی با تاکید بر اینکه برای تکمیل پروژه های عمرانی راهی جز اتکا به بخش خصوصی نداریم، گفت: هر چند تاکنون منعی برای حضور بخش خصوصی در پروژه های عمرانی وجود نداشته است اما اگر قواعد بازی در قالب قانون دیده شود به صورت منسجم می توان از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی استفاده کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لایحه مشارکت عمومی-خصوصی در صورت تصویب می تواند یک ابزار قانونی خوب برای واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی باشد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000