مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران:

سیل‌زدگان مازندرانی ۱۶۰۰ میلیارد ریال کمک هزینه ساخت مسکن دریافت کردند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
دولت تاکنون برای جبران خسارت سیل و بهسازی و نوسازی مسکن حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به سیل‌زدگان پرداخت کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایرنا، حسین خانی‌نوذری مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در گفت و با خبرنگاران در ساری افزود: حدود ۲۷۰ میلیارد ریال از این مبلغ کمک بلاعوض بود و بقیه هم در قالب تسهیلات ارزان قیمت با نرخ پنج‌ درصدی پرداخت شده است.

وی با اعلام این که با همکاری بانک های عامل حدود ۸۰ درصد از متقاضیان خسارت دیده با بانک قرارداد دریافت تسهیلات امضاء کرده اند، گفت: در مجموع سیل‌زدگان شهری ۸۰۰ میلیون و روستایی نیز تا سقف ۷۰۰میلیون ریال وام و کمک‌های بلاعوض دریافت می‌کنند.

وی افزود: با مساعدت دولت هیچ مشکلی برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد و اعتبار آن تامین و علاوه بر این تاکنون حدود سه هزار تن سیمان رایگان نیز برای مرمت و ساخت توزیع شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران همچنین از پایان بازسازی حدود ۹۰ درصد از واحدهای مسکونی مرمتی استان خبر داد و گفت: بیش از ۲۰ واحد مسکونی تخریبی نیز احداث و تکمیل شد و ۴۰ واحد تخریبی نیز در هفته دولت افتتاح می‌شود.

وی وعده داد که تا پایان آذر ماه کار بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی سیل‌زدگان خاتمه یابد.

بر اساس آمارهای رسمی در سیل اواخر اسفند ۹۷ و اوایل فروردین امسال به حدود هفت هزار واحد مسکونی در مازندران خسارت وارد شد که از این تعداد ۶۸۰ واحد به صورت کامل تخریب شدند و بقیه بین ۱۰ تا ۷۰ درصد خسارت دیدند.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در مورد واحدهای در معرض خطر در حاشیه رودخانه هم گفت : حدود ۶۰۰ واحد مسکونی در حاشیه رودخانه در معرض خطر شناخته شدند که با طرح ساحل سازی و ایمن‌سازی از سوی آب منطقه‌ای استان بخش زیادی از این واحدها ایمن‌سازی خواهند شد.

وی ادامه داد: پس از پایان ساحل‌سازی اگر خطری واحدهایی را تهدید کند، این واحدها نیز در مکان جدید جانمایی می‌شوند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000