مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن تشریح کرد:

دو اقدام ویژه حمایتی بانک مسکن از مناطق سیل زده و استان های محروم

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن از تدارک بسته حمایتی ویژه برای دانش آموزان استان های سیل زده کشور توسط بانک عامل بخش مسکن خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با اشاره به وقوع سیل ناگوار فروردین ماه سال جاری و وارد شدن خسارات گسترده به بخش زیادی از استان های کشور به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: بانک مسکن از جمله بانک های عامل پیشرو برای تهیه و ارسال بسته های حمایتی ویژه در کنار ابلاغ بسته ویژه تسهیلاتی به استان های آسیب دیده کشور بود. از این رو طی پنج ماه گذشته با تمام آمادگی و توان تلاش کرد تا در دو محور اصلی شامل «پرداخت تسهیلات قرض الحسنه» و « ارسال بسته های حمایتی ویژه» به آسیب دیدگان 21 استان کشور کمک ویژه کند.

وی ادامه داد: گزارش عملکرد پنج ماه گذشته شعب بانک مسکن در استان های مختلف کشور نشان می دهد در محور نخست تاکنون بیش از 61 درصد از اعتبار ابلاغی که رقمی بالغ بر 277 میلیارد تومان می شود به متقاضیان، تسهیلات قرض الحسنه اعطا کرده است. این تسهیلات در سه قالب مختلف شامل ساخت، بازسازی و کمک هزینه خرید لوازم منزل پرداخت شده است.

وی به محور دوم اشاره کرد و گفت: محور دوم نیز به تدارک تسهیلات حمایتی ویژه غیرنقدی مرتبط می شود. به طوری که طی پنج ماه گذشته به همراه اختصاص مجموعه­ ای از کمک های نقدی از محل منابع بانک به استان های سیل زده، مدیریت شعب بانک مسکن در 15 استان کشور نیز مجموعه ای از کمک های نقدی و غیرنقدی همکاران شعب را به استان های آسیب دیده در حادثه سیل اخیر اختصاص داده اند.

به گفته وی علاوه بر این طی روزهای اخیر، در قالب یک بسته حمایتی دیگر، شعب بانک مسکن نسبت به توزیع و ارسال بسته لوازم التحریر ویژه دانش آموزان مدارس مناطق سیل زده اقدام کرده است.

ایزدی در خصوص بسته­ های حمایتی توزیع شده برای دانش آموزان استان های آسیب دیده کشور در جریان سیل اخیر توضیح داد: مطابق با نیاز برآورد شده و تعداد دانش آموزان استان های سیل زده، تاکنون بانک مسکن نسبت به توزیع چهار هزار بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان مدارس مناطق سیل زده اقدام کرده است.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن افزود: تاکنون مجموعا چهار هزار بسته لوازم التحریر برای چهار استان سیل زده ارسال شده است. به طوری که برای مدیریت شعب استان کرمانشاه معادل هزار بسته، برای مدیریت شعب استان گلستان معادل هزار بسته، برای مدیریت شعب استان خوزستان معادل هزار بسته و برای مدیریت شعب استان لرستان معادل هزار بسته توزیع و ارسال شده است.

ایزدی همچنین از دیگر اقدام بانک مسکن برای حمایت از دانش آموزان روستاهای محروم کشور خبر داد و گفت: بانک مسکن در راستای عمل به مسوولیت های اجتماعی خود برای 4 هزار و 390 دانش آموز در روستاهای محروم کشور، مدرسه احداث کرده است.

وی با بیان اینکه این مدارس در 14 روستای محروم واقع در 12 استان کشور احداث شده اند، گفت: با این اقدام بانک مسکن، 300 دانش آموز در روستای چهار نارنج استان کرمان، 800 دانش آموز در دو روستای میرجاوه و حسین آباد کرمان، 200 دانش آموز در روستای زیرکوه استان خراسان جنوبی، 300 دانش آموز در دو روستای چایپاره و بانی واقع در استان آذربایجان غربی، 80 دانش آموز در روستای نورآباد استان لرستان، 300 دانش آموز در روستای چناران خراسان رضوی، 380 دانش آموز در روستای بشاگرد استان هرمزگان، 680 دانش آموز در روستای تنگستان استان بوشهر، 120 دانش آموز در روستای خاروانا استان آذربایجان شرقی، 450 دانش آموز در روستای سرپل ذهاب استان کرمانشاه، 100 دانش آموز در روستای گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد و 680 دانش آموز در استان چهار محال و بختیاری مورد حمایت ویژه بانک مسکن برای تحصیل قرار گرفته اند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000