پاسخگویی به سوالات مشتریان درباره تسهیلات مسکن پاسخ دادند

شرایط انتقال تسهیلات مسکن جوانان از سایر شهرها به تهران

مسوولان حوزه طرح و برنامه بانک مسکن به سوالات مشتریان و متقاضیان تسهیلات این بانک در خصوص شرایط دریافت انواع تسهیلات پاسخ دادند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مسوولان حوزه طرح و برنامه بانک مسکن به مناسبت آغاز هفته دولت با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان بانک-Call center- به سوالات و مشکلات متقاضیان تسهیلات و سایر مشتریان بانک مسکن پاسخ دادند. در این باره شرایط انتقال حساب پس انداز مسکن جوانان از سایر شهرها به شهر تهران یکی از سوالات مطرح شده از سوی متقاضیان تسهیلات مسکن بود.

همچنین، مشتریان بانک مسکن و متقاضیان دریافت انواع تسهیلات از این بانک سوالات مختلفی را در خصوص ویژگی ها و شرایط دریافت انواع تسهیلات مسکن، سقف تسهیلات در مناطق و شهرهای مختلف کشور، تسهیلات مربوط به خرید و نوسازی مسکن در بانک مسکن، شرایط مربوط به دریافت و انتقال تسهیلات مسکن جوانان از سایر شهرها به تهران و برعکس و ... را مطرح کردند و مسوولان حوزه مربوط در بانک مسکن به آن ها پاسخ دادند.

مسوولان حوزه طرح و برنامه بانک مسکن با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن همچنین با اطلاع از مشکلات متقاضیانی که در امور گوناگون مربوط به تسهیلات مسکن با مشکل مواجه شده اند بررسی و رفع مشکلات متقاضیان تسهیلات و مشتریان بانک مسکن را در دستور کار خود قرار داده و به تماس گیرنده هایی که با مشکلات احتمالی در خصوص دریافت تسهیلات مسکن مواجه شده اند برای بررسی و حل و فصل مسائل ایجاد شده قول مساعد دادند.

به گزارش هیبنا بخش عمده تماس گیرنده هایی که با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن برای برقراری ارتباط با مسوولان حوزه طرح و برنامه بانک تماس گرفتند متقاضیان دریافت انواع تسهیلات مسکن بودند و عمده سوالات آن ها مربوط به چگونگی دریافت تسهیلات مسکن یکم، تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم و تسهیلات مسکن جوانان بود.

یکی از متداول ترین پرسش هایی که در این تماس های تلفنی از مسوولان بانک مسکن پرسیده شد مربوط به شرایط انتقال حساب و تسهیلات خرید مسکن جوانان از سایر شهرها به شهر تهران بود.

مسوولان حوزه طرح و برنامه بانک مسکن در پاسخ به این پرسش متقاضیان اعلام کردند: در صورتی که افراد در طول دوره سپرده گذاری خود در حساب مسکن جوانان شرایط سپرده گذاری مشابه شرایط سپرده گذاری در این حساب در شهر تهران را رعایت کرده باشند و بیش از مبالغ تعیین شده برای افزایش موجودی حساب در سایر شهرها در این حساب پس انداز کرده باشند می توانند نسبت به انتقال حساب خود از سایر شهرها به تهران برای دریافت تسهیلات خرید مسکن در پایتخت اقدام کنند.

در واقع شرط انتقال این تسهیلات از سایر شهرها به تهران رعایت حداقل سپرده گذاری مورد نیاز برای دریافت این تسهیلات در شهر تهران است.بنابراین با رعایت این شرط هیچ محدودیتی از بابت انتقال این حساب به پایتخت برای خرید مسکن در شهر تهران وجود ندارد.

از سوی دیگر مسوولان بانک مسکن در خصوص یک امکان دیگر برای افزایش قدرت تسهیلات خرید مسکن جوانان به منظور پوشش بخشی از هزینه خرید آپارتمان به متقاضیان و تماس گیرنده ها با مرکز ارتباط با مشتریان توصیه کردند:این افراد می توانند مابه التفاوت این تسهیلات با سقف تسهیلات انفرادی خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم را با خرید اوراق و دریافت تسهیلات از این محل جبران کنند و قدرت خرید تسهیلات خود را از این طریق افزایش دهند.

به عبارت دیگر دارندگان حساب پس انداز مسکن جوانان در زمان اقدام برای دریافت تسهیلات خرید مسکن می توانند علاوه بر تسهیلات مسکن جوانان تا سقف تسهیلات اوراق، با خرید اوراق، اقدام به دریافت تسهیلات ترکیبی کنند.

به گزارش هیبنا، در هفته جاری، مدیران و مسوولان بانک مسکن با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن به مناسبت هفته دولت به سوالات و مشکلات احتمالی متقاضیان و مشتریان تسهیلات بانک مسکن پاسخ خواهند داد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000