بر اساس تصمیم هیأت دولت؛

دو مصوبه در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده اصلاح شد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
هیأت دولت به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، مصوباتی در خصوص بافت فرسوده را اصلاح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هیأت وزیران در جلسه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، دو مصوبه در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده را اصلاح کرد.

براساس این تصمیم، تصویب‌نامه‌های «میزان سقف تسهیلات تأمین مسکن و ودیعه اسکان موقت ساکنان بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در کلان‌شهرها» و «اصلاح سند ملی راهبردی احیا، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری» بازنگری شد.

در این راستا بند (۳) مصوبه مورخ ۸ آبان ۱۳۹۳ حذف و شماره بند‌های بعدی به ترتیب اصلاح می‌شود.

هم‌چنین، جزء (الف) و تبصره جزء (ب) بند (۱۶) الحاقی به سند ملی راهبردی احیا، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، موضوع تصویب‌نامه مورخ ۶ شهریور ۱۳۹۵ حذف و مفاد جزء (ب) به انتهای بند یادشده ملحق می‌شود.

این تصمیم با هدف جلوگیری از ایجاد بار مالی جدید و موازی‌کاری در زمینه اجرای طرح‌های احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی اتخاذ شده است.

افزون بر این، براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، از سال ۱۳۹۷ و براساس تبصره (۱۸) قانون بودجه کل کشور، منابع لازم برای نوسازی مسکن در بافت ناکارآمد شهری به‌ صورت وجوه اداره شده، پیش‌بینی می‌شود و ساز و کار اجرایی آن نیز در قالب آیین‌نامه اجرایی مربوط، به تصویب هیأت وزیران رسیده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000