وزیر راه و شهرسازی:

تمام بانک‌ها برای احداث مسکن نیروهای مسلح اقدام کنند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۶/۱۰
وزیر راه و شهرسازی بر ورود تمام بانک‌ها برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی کارکنان نیروهای مسلح تاکید کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، صبح امروز دهم شهریورماه اولین همایش سراسری تأمین و ساخت 100 هزار مسکن کارکنان نیروهای مسلح در محل وزارت دفاع تشکیل شد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این جلسه ابراز امیدواری کرد با گام‌های پرشتاب و ماندگاری که در رونق بخشیدن به تولید مسکن برمی‌داریم سهم منظمی از جریان تولید مسکن را عهده‌دار شویم تا علاوه بر کارکنان نیروهای مسلح سایر مردم نیز بتوانند از تولیدات مسکن بهره‌مند شوند.

وی ضمن تشکر از سردار ابن‌الرضا، معاون منابع انسانی و سایر مسؤولان وزارت دفاع و نیروهای مسلح یادآور شد: زمین‌هایی که در اختیار نیروهای وزارت دفاع و نیروهای مسلح برای اجرای تفاهمنامه مشترک بین وزارتخانه‌های راه و دفاع برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیروهای مسلح است، بیش از نصف میزان متراژ زمین‌هایی است که باید به این طرح اختصاص یابد. بنابراین امیدواریم با واگذاری این زمین‌ها کار به زودی آغاز شود.

اسلامی ادامه داد: برای ۵۰ هزار واحد دیگر در اجرای این تفاهمنامه وزارت راه‌ و شهرسازی از طریق ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، شهرهای جدید و بافت‌های فرسوده زمین‌های مورد نیاز را برای اجرای این کار فراهم خواهد کرد و در اختیار اجرای این تفاهمنامه قرار می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی بر تشکیل سریع پرونده‌ها تأکید کرد و گفت درخصوص تشکیل پرونده‌ها تنها به بانک مسکن اکتفا نشود و سایر بانک‌ها همچون بانک سپه، ملت، پاسارگاد و رفاه برای انجام این طرح وارد شوند و از توان این بانک‌ها نیز بهره گرفته شود تا بتوانیم سهم ۲۰ درصدی بانک‌ها برای تخصیص منابع به اجرای این تفاهمنامه را عملیاتی کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه اجرای این تفاهمنامه به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت: تلاش وزارت راه، تکمیل واحدهای مسکونی کارکنان نیروهای مسلح در دو ساله ۹۸ و ۹۹ است.

وی با تأکید بر اینکه تشکیل پرونده‌ها گام مهم اساسی در آغاز این طرح بشمار می‌رود گفت: درخصوص تشکیل پرونده‌ها چالاک و مؤثر گام برداشته شود و در استان‌ها از طریق بانک ملی و سایر بانک‌ها اقدامات لازم انجام گیرد.

اسلامی تصریح کرد: اولویت اجرای طرح تأمین مسکن کارکنان نیروهای مسلح به اقشار متوسط و ضعیف نیروهای مسلح اختصاص یافته است. بنابراین تلاش می‌کنیم کارکنانی صاحب خانه شوند که جزو جامعه هدف این طرح (قشر متوسط و ضعیف) به شمار می‌روند.

عضو کابینه دولت دوازدهم اعلام کرد: وزارت راه‌وشهرسازی تمام عیار پای اجرایی و عملیاتی کردن طرح تأمین مسکن کارکنان نیروهای مسلح ایستاده است. بنابراین انتظار این است تا همکاری گسترده‌تری انجام گیرد و کار عملیاتی دقیق و طبق زمانبندی دنبال شود.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: تمامی افرادی از نیروهای مسلح که از تعاونی‌ها زمین و واحد مسکونی دریافت کردند اسامی‌شان قرمز می‌شود و فرم‌های سبز که فاقد مسکن هستند در اولویت قرار دارند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000