مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس:

بزرگ‌ترین افتتاح واحدهای مسکونی تاریخ پردیس در شهریورماه انجام می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
تا پایان شهریورماه شاهد افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی به‌ عنوان بزرگترین افتتاح تاریخ واحدهای مسکونی پردیس هستیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیدمهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس روز یکشنبه، دهم شهریورماه در برنامه زنده تلویزیونی "روی خط خبر" شبکه تلویزیونی خبر گفت: با اقدامات مناسب وزارت راه و شهرسازی، شاهد پیگیری بسیار خوب پروژه‌های مسکن مهر در بخش‌های مختلف بوده‌ایم که نتیجه آن افتتاح پنج هزار واحد مسکن مهر در اردیبهشت‌ماه و تکمیل پروژه‌های ناقص بود.

وی افزود: هم‌اکنون تعداد ۱۰ هزار واحد مسکن مهر را در فازهای مختلف شهر جدید پردیس تکمیل کرده‌ایم که به‌ همراه چند باب مسجد، مدرسه، تاسیسات پمپاژ آب فاز ۱۱ و کمربندی شرقی فاز هشت با حضور وزیر راه و شهرسازی و مقامات ملی و استانی تا آخر شهریورماه افتتاح و تحویل مالکان خواهد شد.

هدایت در خصوص پراکندگی این واحدها گفت: چهار هزار واحد از این تعداد در فاز ۱۱ و چهار هزار و ۲۰۰ واحد نیز در فاز هشت پردیس قرار دارد و سایر واحدها در فازهای پنج و ۹ قدیم و جدید پردیس ساخته و تکمیل شده است.

هیچ مشکل و معارض حقوقی در هیچ‌کدام از پروژه‌هایمان نداریم

وی در خصوص مشکلات واحدهای مسکونی فاز هشت شهر جدید پردیس بیان کرد: خوشبختانه طی ماه‌های گذشته این مشکلات برطرف شده است و اکنون پیمانکاران در این فاز مشغول هستند و بخشی از کمبود واحدهایی که متاسفانه در شهر جدید پردیس وجود داشت، جبران شده است و حل مسائل مالکانی که بلاتکلیف و چندین سال منتظر تحویل واحدشان بودند از محل آزادسازی اراضی که با حمایت خوب دادستان حوزه قضایی صورت گرفت اتفاق افتاد. افتتاح کمربندی فاز هشت شهر جدید پردیس نیز که به دلیل وجود معارض در حدود شش سال متوقف مانده بود از محل همین آزادسازی اراضی انجام شد و تا آخر شهریورماه شاهد افتتاح این کمربندی خواهیم بود و هیچ مشکل و معارض حقوقی در هیچ‌کدام از پروژه‌هایمان نداریم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در خصوص فرآیند تکمیل سایر پروژه‌های مسکونی شهر جدید پردیس نیز توضیح داد: حدود ۴۷ هزار واحد مسکونی در پردیس پس از افتتاح تعدادی از واحدها در اردیبهشت‌ماه باقی‌مانده بود و از این تعداد هفت هزار واحد شامل پروژه‌هایی است که به علت وجود معارض، داشتن مشکلات حقوقی و پیمانکاری و بابت کسری واحدهای پردیس امسال تعیین تکلیف شده‌اند و در مرحله ساخت هستند.

هم‌اکنون هیچ پروژه‌ای که متوقف باشد نداریم

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در پردیس هیچ پروژه‌ای که متوقف و راکد باشد نداریم، گفت: در بعضی موارد شاید پروژه‌هایی داشته باشیم که عملیات اجرایی آن‌ها کند پیش رود که در حال تعیین تکلیف و جایگزینی پیمانکاران این پروژه‌ها با پیمانکاران جدید، خوشنام و توانمند هستیم. از ۴۰ هزار واحد باقیمانده نیز ده هزار واحد تا پایان شهریورماه به بهره‌برداری می رسد و سه افتتاح ۱۰ هزار واحدی دیگر نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تا آخر سال انجام خواهند شد و بدین شکل پرونده مسکن مهر پردیس را تا پایان سال خواهیم بست.هدایت، افتتاح ۳۰ هزار واحد باقی‌مانده مسکن مهر شهر جدید پردیس را مشروط به همکاری مالکان واحدهای مسکونی در تامین آورده، همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان و بانک مسکن خواند و افزود: در حال حاضر این همکاری و همدلی در میان همه این بخش‌ها وجود دارد و امیدواریم بتوانیم ده هزار واحد مسکونی را که بزرگترین افتتاح تاریخ واحدهای مسکونی در پردیس است را شاهد باشیم.

پایبندی به تعهدات تکمیل واحدهای مسکونی وابسته به آورده متقاضیان و همکاری بانک مسکن است

وی با بیان اینکه در بخش ساخت واحدها، آورده متقاضیان و همکاری بانک مسکن بخشی از فرآیند ساخت است و پایبندی به تعهدات وابسته به این دو نیز می‌باشد به مالکان واحدهای مسکونی شهر جدید پردیس قول داد، در بخش تعهدات دولت و موضوعات زیربنایی و روبنایی صددرصد تا آخر سال تمام موضوعات مربوط به محوطه‌سازی و انشعابات پروژه‌ها به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در خصوص تامین و تکمیل زیرساخت‌ها و سرانه‌های شهر جدید پردیس خاطرنشان کرد: در بخش تامین زیرساخت‌ها و سرانه‌ها در حال حاضر مشکلی در پردیس نداریم؛ ولی برای افق طرح و زمانی‌که همه مالکان در پروژه‌های خود ساکن شوند، تصفیه‌خانه شماره دو پردیس و خط انتقال آب از سد لار که توسط قرارگاه خاتم در حال اجرا است باید به اتمام برسند تا بتوانیم در افق جمعیتی پردیس مشکلی از بابت تامین آب و مباحث مربوط به فاضلاب نداشته باشیم. در بحث تامین برق مشکل خاصی نداریم و پست‌های توزیع که در برنامه است در حال ساخت است و امیدواریم این روند بدون مشکل پیش رود. در هر صورت بابت افتتاح واحدهایی که آماده شده است مشکلی نداریم و تمام انشعابات اعم از آب و فاضلاب، گاز و برق انجام شده است و کنتورها نیز بعد از این که فرآیند تحویل واحد انجام شود با مکاتباتی که با دستگاه خدمات‌رسان انجام می‌شود به‌نام مالک ثبت می‌شود و این فرایندی است که قطعاً بعد از این که تحویل واحد را شروع کردیم و مالکان دفترچه قسط خود را گرفتند ظرف دو ماه صورت خواهد گرفت.

شاهد یک ثبات قیمتی در شهر جدید پردیس هستیم/ حدود دو هزار دلال و مشاور املاک قانونی درپردیس حضور دارند

وی در بحث اقدامات پیشگیرانه به‌ منظور جلوگیری از ورود واسطه‌ها و دلالان به خرید و فروش واحدهای مسکن مهر پردیس عنوان کرد: با ورود بسیار خوب وزیر راه و شهرسازی به بحث دلالان در شهر جدید پردیس و همچنین ورود مجموعه دستگاه قضایی، دادستان و مجموعه دستگاه‌های نظارتی اکنون شاهد یک ثبات قیمتی در شهر جدید پردیس هستیم. با توجه به انبوه واحدهایی که در مراحل تحویل و در دست ساخت داریم، در پردیس حدود دو هزار دلال و مشاور املاک قانونی حضور دارند که ورود برخی از این افراد قانونی و حضور تعدادی دیگر سرپایی و غیرقانونی است؛ متاسفانه این افراد در بعضی از موارد قادر به جریان‌سازی هستند تا بتوانند از افراد و مالکانی که چندین سال منتظر تحویل واحد خود هستند سوءاستفاده کرده و واحد آن‌ها را با قیمت‌های پایین بخرند و در ادامه با ایجاد جریان‌های کاذب به قیمت‌های غیرمتعارف و نجومی بفروشند. خوشبختانه در حال حاضر ثبات خوبی در این حوزه برقرار است و اگرچه هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم اما وضعیت نسبت به گذشته بهتر است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000