پرداخت ۶۵.۵% از اعتبارات ابلاغی به سیل زدگان کشور

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از پرداخت ۶۵.۵ درصد از اعتبار ابلاغی برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه ۹۸ خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

رضا صالحی شهرابی، سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با تاکید بر آنکه طی ماه های گذشته بانک عامل بخش مسکن در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان سیل اخیر کشور پیشرو بوده است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: این بانک در جهت حمایت از هموطنان آسیب دیده در جریان این سیل با آمادگی کامل شعب 21 استان کشور تلاش کرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اقدام کند.

وی با بیان اینکه این تسهیلات در سه قالب شامل ساخت، بازسازی و کمک هزینه خرید لوازم منزل پرداخت می شود، افزود: مطابق با دستورالعمل در حال اجرا، تاکنون 450 میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک مسکن پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: از مجموع اعتبار ابلاغی تاکنون 295 میلیارد و 275 میلیون و 100 هزار تومان معادل 65.5 درصد به شکل انواع تسهیلات مذکور به متقاضیان در 21 استان آسیب دیده کشور اعطا شده است.

صالحی در عین حال به میزان تسهیلات پرداخت شده به استان های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: اعتبار ابلاغی با توجه به سطوح مختلف خسارت و آسیب وارده به استان های مختلف تخصیص پیدا کرده است. به طوری که از میان استان های مختلف، استان لرستان با توجه به سطح خسارات وارده بیشترین اعتبار ابلاغی معادل 144 میلیارد و 25 میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

وی به کارنامه عملکرد بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه تا تاریخ 4 شهریور ماه اشاره و اظهار کرد: از میان 21 استان، استان های لرستان، گلستان، خوزستان، همدان و مرکزی بیشترین میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان را داشته اند.

وی اضافه کرد: تاکنون شعب بانک مسکن در استان لرستان رقمی معادل 100 میلیارد و 722 میلیون و 200 هزار تومان، در استان گلستان رقمی معادل 60 میلیارد و 870 میلیون تومان، در استان خوزستان رقمی معادل 31 میلیارد و845 میلیون و 900 هزار تومان، در استان همدان رقمی معادل 23 میلیارد و 234 میلیون تومان و در استان مرکزی رقمی معادل 12 میلیارد و 90 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان پرداخت کرده اند.

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن سرعت تسهیلات دهی به آسیب دیدگان ناشی از سیل طی چندماه گذشته را به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای بانک مسکن عنوان کرد و گفت: با توجه به آخرین مذاکرات انجام شده با بانک مرکزی، احتمال آنکه بودجه تخصیص یافته به استان های آسیب دیده برای جبران خسارت های وارده ناشی از سیل افزایش پیدا کند وجود دارد.

وی در پایان تصریح کرد: در سبد تسهیلاتی ویژه هموطنان سیل زده چهار نوع تسهیلات شامل تسهیلات مسکن روستایی تا سقف 40 میلیون تومان، تسهیلات مسکن شهری تا سقف 50 میلیون تومان، تسهیلات تعمیرات مسکن با رقمی معامل 15 میلیون تومان و تسهیلات معیشتی که با سقف شناور پیش بینی شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000