نقش تأثیرگذار مالیات بر عایدی در ساماندهی مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۶/۱۴
دولت معتقد به نقش تأثیرگذار و مثبت قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مدیریت و ساماندهی بازار مسکن است و راه اندازی سامانه جامع املاک و یکپارچه سازی اطلاعات وضعیت مسکن ضروری است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، سیدابوالفضل موسوی‌بیوکی نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به ضرورت اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه، گفت: یکی از مهم ترین راه کارهای مدیریت بازار مسکن، اجرای این قانون است اما تاکنون این مسئله محقق نشده است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون مالیات بر عایدی سرمایه مانع اصلی برای فعالیت دلالان و سوداگران بازار مسکن خواهد بود، اظهار داشت: قطعا اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه که مسکن هم مشمول آن می شود، موجب کاهش تلاطمات بازار مسکن خواهد شد.

نقش تأثیرگذار مالیات بر عایدی سرمایه در ساماندهی بازار مسکن

وی گفت: در شرایط کنونی وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت راه و شهرسازی معتقد به نقش تأثیرگذار و مثبت قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مدیریت و ساماندهی بازار مسکن هستند، اما طبق گفته های وزیر راه، ابزار اجرایی این قانون موجود نیست.

موسوی بیوکی، مهم ترین ابزار اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن را اطلاعات دقیق و جامع درباره املاک تجاری و مسکونی دانست و گفت:، در این زمینه وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی بازار مسکن و دستگاه سیاست گذار باید بانک اطلاعات دقیق و جامع از وضعیت و میزان املاک داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت راه اندازی سامانه جامع املاک در کشور تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی اطلاعات از وضعیت و تعدادمسکن در کشور در یک دستگاه متمرکز نیست و اطلاعات در بخش ها و سازمان های مختلف از جمله شهرداری ها به صورت غیرمترکز است.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من جمع آوری و تمرکززایی اطلاعات املاک تنها از طریق دولت امکان پذیر است و باید در این عرصه اقدام شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000