ابلاغ آیین نامه طرح های بازآفرینی شهری و بافت های فرسوده

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کشور درخصوص تکمیل و تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی مسکن مهر ، طرح های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده و احداث مسکن اجتماعی و حمایتی را به تصویب رساند.

مطابق این آیین‌نامه، وزارت امور اقتصادی و دارایی می تواند از محل انتقال بدهی بانک مسکن بابت اصل و سود خطوط اعتباری بانک مرکزی به حساب بدهی دولت، تا سقف مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال نسبت به افزایش سرمایه دولت در بانک مسکن اقدام نماید.

بر همین اساس، بانک مسکن نیز مکلف به اعطای وام به متقاضیان ساخت مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری، مسکن مهر ، واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده و برنامه حمایتی مسکن با معرفی به وزارت راه به میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال است.

هم‌چنین، وزارت راه و شهرسازی مجاز است از طریق شرکت و سازمان برای اجرای پرو‌ژه‌های منطبق با طرح های جامع، تفصیلی و آماده‌سازی موردنظر، تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال (هر یک تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال) تسهیلات لازم را از بانک‌های عامل اخذ و معادل آن، زمین‌های متعلق به خود را در رهن بانک‌ها قرار دهد.

افزون بر این، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن موظفند در صورت درخواست مالکان اعیانی واحدهای مسکن مهر در هر مجتمع و یا بلوک مسکونی به صورت جمعی یا انفرادی، نسبت به واگذاری قطعی عرصه زمین‌های اجاره‌ای ۹۹ ساله متعلق به خود به قیمت کارشناسی روز، به صورت نقد و یا نقد و اقساط اقدام نمایند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000