معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به خراسان جنوبی:

بازآفرینی تنها وظیفه یک دستگاه نیست

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
سید محمد پژمان با اشاره به اینکه بازآفرینی تنها وظیفه یک دستگاه نیست به مشاوران طرح‌های بازآفرینی توصیه کرد در بافت‌های هدف این طرح از تعریف پروژه‌های کلان‌مقیاس بپرهیزند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی که به خراسان جنوبی سفر کرده است در بخشی از این سفر در جلسه ستاد بازآفرینی این استان خطاب به مسوولان مربوطه گفت: به مشاوران دیکته کنید که در بافت‌های هدف بازآفرینی، پروژه‌های کلان‌مقیاس تعریف نکنند. در تعریف پروژه‌ها باید به دانه‌بندی و سایر مشخصه‌های بافت‌ها از جمله معماری توجه کنند.

وی افزود: باید بازآفرینی و آسیب‌های بافت‌های دارای نارسایی‌های مزمن رفع شود؛ زیرا آسیب و نارسایی‌های این محدوده‌ها، اولاً موجب آزار ساکنان می‌شود و دوماً بعضی از آسیب‌های بافت‌های ناکارآمد این قابلیت را دارند تا به سایر مناطق سرایت کنند.

پژمان عنوان کرد: بازآفرینی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد، فقط وظیفه یک دستگاه نیست و تمام بخش‌های حاکمیت باید به میدان بیایند و به غیر از این به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم.

وی گفت: وقتی شهرها را خودمان به شمال و جنوب، شرق و غرب طبقه‌بندی کرده‌ایم خودمان هم باید این طبفه‌بندی را اصلاح کنیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000