از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی مصوب شد؛

تمدید اختیارات بانک مرکزی در ساماندهی بازار ارز

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار و در این جلسه مصوب شد تا اختیارات بانک مرکزی در ساماندهی بازار ارز تا یک سال دیگر به منظور ادامه روند ثبات در بازار ارز تمدید شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از مهر، علی ربیعی، سخنگوی دولت درباره تصمیم سران سه قوه در جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی از تمدید اختیارات رییس کل بانک مرکزی در حوزه بازار ارز برای ادامه روند کنترل و ایجاد ثبات خبر داد و گفت: ما امروز با ثبات قابل قبولی در بازار ارز مواجه هستیم و برای ادامه این روند نیاز بود که اختیارات رییس کل بانک مرکزی تمدید شود که این مسئله مصوب شد.

وی با بیان این که اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی در برخورد با کم فروشی و گران فروشی افزایش پیدا می‌کند، گفت: بر همین اساس مقرر شد تا یک هفته دیگر قوه قضائیه و دولت یک لایحه یک فوریتی به مجلس ارسال کنند؛ براساس این مصوبه ما اختیاراتی را به سازمان تعزیرات حکومتی دادیم که در برخورد با مواردی مثل کم فروشی، گران فروشی، خودداری از عرضه کالا به میزان متعارف و تبعیض در فروش و مواردی از این قبیل دستش باز می‌شود تا بتوانند ثبات فعلی بازار را بیشتر حفظ و کنترل کند.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: مباحثی که در این جلسه بحث شد مربوط به کنترل قیمت‌ها، ثبات نسبی خوبی که در بازار ارز ایجاد شده و حمایت از مدیران بود.

وی تاکید کرد: مصوبه دیگر بحث تنظیم بازار کالا و خدمات بود و برخی اشکالات در مصوبه قبلی مورد بحث قرار گرفت که با رفع اشکالات، یک سال دیگر این مصوبه تمدید شد.

ربیعی ادامه داد: برای جلوگیری از چند قیمتی در بازار، نظارت بر قیمت‌ها و مواردی از این قبیل در این مصوبه بر الزام نصب برچسب قیمت بر روی کالاها تاکید شد. بخش دیگری از بحث این جلسه هم درباره ثباتی بود که در اقتصاد ایجاد شده و نیز حمایت از تولید و رفع موانع آن بود.

لازم به ذکر است که حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضائیه، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه، و جمعی از نمایندگان مجلس نیز در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی حضور پیدا کردند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000