نشست مطبوعاتی مدیر شعب بانک مسکن استان مازندران

تقوی، همزمان با روز بانکداری اسلامی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه از تلاش‌ و زحمات خبرنگاران در عرصه اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی قدردانی کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مدیر شعب بانک مسکن استان مازندران با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ویاران باوفایش هفته‌ی بانکداری اسلامی را فرصت مغتنمی برای ارج نهادن بر تلاش‌های مجموعه پولی و بانکی کشور دانست و اظهار داشت: اگر مجموعه‌ی بانکداری کشور بخواهد در عرصه‌ی اقتصادی چهره‌ای شایسته از یک نظام مقتدر و خدمت‌گزار را به نمایش بگذارد باید خدمت بی‌منت را در سرلوحه‌ی فعالیت خود قرار دهد.

وی افزود: بانک مسکن به‌ عنوان یک بانک تخصصی سهم بالایی در پرداخت تسهیلات به مردم شریف استان مازندران در تأمین یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های جامعه یعنی مسکن و سرپناه دارد و با بسیج تمامی امکانات خود سعی بر آن داشته تا خدماتی مطلوب و گسترده را در جای‌جای استان به مشتریان خود ارایه دهد.

تقوی در این نشست با اشاره به جایگاه و نقش خبرنگاران در سخنانی گفت: خبرنگاران مسوولیت خطیر کشف حقایق در جامعه را بر عهده‌دارند و می‌توانند بابیان نقد منصفانه، دوشادوش مسوولین در راستای مرتفع نمودن مشکلات نقش بسزایی ایفا نموده وبه‌ عنوان مشاوری امین با انعکاس مشکلات به مدیران ،آنان را در ارایه خدمات هرچه بهتر یاری نمایند.

مدیر شعب مازندران با بیان اینکه بخش مسکن یکی از فعال‌ترین بخش‌های کشور محسوب شده که نقش تعیین‌کننده‌ای در تولید و اشتغال دارد افزود: بیش از 300 شغل، حرفه و صنف که جامعه‌ی آماری بزرگی را تشکیل می‌دهند وابسته به بخش مسکن بوده و شکوفایی این حوزه می‌تواند زمینه‌ساز افزایش اشتغال پایدار در جامعه شود.

تقوی در تشریح سیاست‌های اعتباری بانک مسکن در سال جاری گفت: ازآنجایی‌که در بازار مسکن دو بخش عرضه و تقاضا وجود دارد از این‌رو در سیاست‌های ابلاغی علاوه بر فعال نمودن بخش عرضه، اقداماتی در راستای تحریک بخش تقاضا در دستور کار این بانک قرارگرفته است که در بخش تقویت بازار عرضه، بانک مسکن اقدام به افزایش مبلغ تسهیلات خود نموده و تسهیلات این بخش را در شهرهای بزرگ به مرز 130 الی 160 میلیون تومان رسانده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دغدغه‌های متقاضیان واحدهای کیفیت پایین واحدهای ساخته‌شده توسط سازندگان است که در این راستا بانک مسکن در سیاست اعتباری سال جاری در پرداخت تسهیلات به افرادی که صلاحیت فنی و حرفه‌ای در حوزه‌ی ساخت مسکن دارند نسبت به سنتی سازها تفاوت فاحشی قائل شده است.

تقوی با اشاره به وقوع سیل در روزهای پایانی سال گذشته و فروردین‌ماه سال جاری در استان گفت: بانک مسکن مازندران در بخش خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان و خسارت دیدگان این حادثه غیرمترقبه به‌عنوان یکی از بانک‌های پیش رو در استان به نقش‌آفرینی پرداخت و با هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توانست تعداد 6 هزار و 300 فقره کمک بلاعوض به مبلغ 180 میلیارد ریال را به خسارت دیدگان این بخش پرداخت نماید.

تقوی اذعان داشت: پرداخت تسهیلات تعمیرات نوسازی و معیشتی از دیگر تکالیف بانک مسکن در این ایام بود که توانستیم در این بخش نیز جزو بانک‌های پیشگام در عرصه‌ی خدمت به سیل‌زدگان باشیم و در بخش احداث واحدهای مسکونی مبلغ 2 میلیارد و 550 میلیون ریال ، در بخش تعمیرات واحدهای خسارت‌دیده از سیل مبلغ 51 میلیارد و 530 میلیون ریال و در بخش معیشتی نیز مبلغ 18 میلیارد و 200 میلیون ریال به افراد واجد شرایط و معرفی‌شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تسهیلات پرداخت شد.

مدیر شعب مازندران با بیان اینکه رتبه نخست فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر را در بین استانهایی که بیش از 100هزار واحد طرح مهر داشته به مدیریت مازندران اختصاص دارد افزود: از مجموع 105 هزار واحد پروژه‌ی مسکن مهر در مازندران 99 هزار واحد فروش اقساطی شده و در حال تعیین و تکلیف واحدهای باقی‌مانده هستیم تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن پرونده‌ی پروژه‌ی مسکن مهر را به اتمام برسانیم.

تقوی بابیان این‌که بانک مسکن به‌ عنوان تنها بانک عامل در خصوص احیا بافت فرسوده و ناکارآمد شهری می‌باشد افزود: در سال گذشته بالغ بر هزار فقره تسهیلات به واحدهای مسکونی در این بخش پرداخت‌شده است و در 5 ماهه‌ی نخست سال جاری نیز توانستیم به 146 واحد تسهیلات احیا بافت فرسوده شهری پرداخت نماییم.

وی ادامه داد: همچنین در پنج ماهه نخست سال جاری بالغ بر607 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به مبلغ 194 میلیارد ریال به متقاضیان این بخش پرداخت شد.

تقوی در بحث پرداخت تسهیلات روستایی افزود:سال گذشته به473 واحد مسکونی روستایی تسهیلاتی به ارزش 116 میلیارد ریال پرداخت شده و همچنین در 5 ماهه‌ نخست سال جاری نیز 158 واحد مسکونی با اعتباری بالغ‌بر 60 میلیارد ریال از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

مدیر شعب مازندران با بیان اینکه موضوع وصول مطالبات معوق بانکی در راستای بازگشت منابع مالی به چرخه‌ی فعالیت‌های بانکی یکی از اولویت‌های اصلی بوده افزود:در راستای بند "ل" تبصره 16 قانون بودجه سال 1398(تنفیذ ماده 2 تبصره 35 قانون اصلاح بودجه سال 1395)مشتریانی که قبل از سال 1395 از تسهیلات اعطایی یارانه ای مورد حمایت دولت تا سقف یک میلیارد ریال و سایر تسهیلات تا سقف 500 میلیون ریال استفاده نموده و در بازپرداخت آن دچار مشکل شده اند، برابر ضوابط اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران،در صورت پرداخت یکجا و نقدی باقیمانده اصل تسهیلات، از بخشش سود و جرایم دیرکرد بهره مند می شوند.

تقوی با بیان اینکه در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، طرح کاهش مطالبات غیر جاری با عنوان میثاق در شبکه بانک مسکن به اجرا درآمده است افزود: بانک مسکن در طرح میثاق سعی در مساعدت به مشتریان دارای مطالبات غیر جاری نموده است به‌طوری‌که جریمه دیرکرد پرداخت اقساط تسهیلات بخشوده می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح از ابتدای شهریورماه سال جاری به شعب بانک ابلاغ شد که شامل مشوق‌هایی ازجمله، بخشودگی صد درصد خالص جرائم تسهیلات به نسبت واریزی نقدی، بخشودگی صد درصد خالص جرائم تسهیلات مشارکت مدنی بخش مسکن هم‌زمان با تقسیط مطالبات، تسهیل در ضوابط فروش تدریجی (اقساطی) در صورت تعیین تکلیف مطالبات غیر جاری تسهیلات مشارکت مدنی، تغییر نام مدیون یا به‌عبارت‌دیگر امکان انتقال مانده تسهیلات بدون واریز درصدی از مانده بدهی به خریدار جدید، سهولت در تعیین تکلیف مطالبات ناشی از تسهیلات مضاربه و اموال سرمایه‌ای، تمدید قرارداد‌های مشارکت مدنی مربوط به شهر‌های آسیب‌دیده سیل‌های اخیراست.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000