مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد

تداوم استقبال خانه اولی ها از ورود به صندوق پس انداز مسکن یکم

رحیمی انارکی،در مجمع عمومی عادی و فوق العاده سالانه بانک مسکن ضمن تشریح عملکرد بانک، آخرین وضعیت صندوق پس انداز مسکن یکم را اعلام کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، ابوالقاسم رحیمی انارکی در این جلسه گفت: در حوزه عملکرد تسهیلات اعطایی صندوق پس انداز مسکن یکم، تا پایان سال ٩٦ معادل ٤٤ هزار واحد مشمول دریافت این تسهیلات به مبلغ ٣٣ هزار میلیارد ریال شدند که این میزان فقط در سال گذشته از نظر تعداد واحد مسکونی مشمول، ٦٠ هزار واحد و از نظر ارزش تسهیلات به ٤٧ هزار و ٥٠٣ میلیارد ریال افزایش یافت و در مجموع به 104 هزار واحد با ارزش تسهیلاتی بیش از 80 هزار میلیارد ریال در پایان سال 97 بالغ شده است.

بر اساس این گزارش، مجمع عمومی عادی و فوق العاده سالانه بانک مسکن روز شنبه 23 شهریورماه به ریاست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور سایر اعضای مجمع بانک برگزار شد.

ابوالقاسم رحیمی انارکی با ارایه گزارشی از عملکرد بانک مسکن در سال گذشته گفت: در حوزه تجهیز منابع بانک ١٠ درصد رشد داشتیم. همچنین در بخش ترکیب سپرده های بانک به تفکیک مالکیتی و وکالتی در هر دو بخش با 10 درصد افزایش مواجه بودیم.

رحیمی انارکی با تشریح عملکرد صندوق پس انداز مسکن یکم (تسهیلات با سپرده مختص خانه اولی ها) گفت: در سال ٩٧ به کل سپرده گذاران این صندوق ١٨٣ هزار سپرده­ گذار جدید اضافه شد و در پایان سال گذشته مجموع سپرده گذاران این صندوق به ٥٧٥ هزار و ٣٤٦ نفر رسید.

وی ادامه داد: در مجموع از ابتدای تاسیس صندوق پس انداز مسکن یکم (خرداد ٩٤) تا پایان سال ٩٧، تعداد ١٠٤ هزار و ٢٢٤ واحد مسکونی توسط خانه­ اولی­ ها و سپرده ­گذاران صندوق یکم در شهرهای مختلف کشور خریداری شد و این تعداد متقاضی واجد شرایط با ارزان­ترین تسهیلات بانک مسکن به ارزش کل ٨٠ هزار و ٥٩٨ میلیارد ریال خانه ­دار شدند.

رحیمی انارکی از رشد ١٠ درصدی تقاضای استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم در سال 98 نسبت به سال 97 متناسب با روند سپرده ­گذاری و افتتاح حساب در صندوق خبر داد و گفت: این نشان می دهد به رغم رکود در بخش مسکن همچنان تقاضا برای این تسهیلات وجود داشته است و البته تقاضای این تسهیلات در تهران و شهرهای بزرگ کمتر شده اما استقبال از این تسهیلات در سایر شهرها افزایش یافته است.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک مسکن درباره کل تسهیلات اعطایی بانک نیز گفت: تسهیلات اعطایی بانک در بخش مسکن از 474 هزار میلیارد ریال در سال ٩٦ با رشد ١٩ درصدی به 565 هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: تسهیلات پرداختی در غیر از بخش مسکن نیز از 20 هزار و 678 میلیارد ریال با رشد 24 درصدی به 25 هزار و 700 میلیارد افزایش یافته و از نظر تعداد با رشد 7 درصدی از 91 هزار و 508 فقره به 97 هزار و 924 فقره افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تعداد واحدهای بهره مند شده از تسهیلات مسکن بانک مسکن با افزایش ١٦ درصدی در سال ٩٧ نسبت به سال ٩٦، از 518 هزار واحد به 601 هزار و ٤٧٧ واحد رسیده است، گفت: تسهیلات پرداختی از محل اوراق گواهی حق تقدم نیز در سال ٩٧ از نظر تعداد 9 درصد افزایش را نشان می دهد.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک مسکن در ادامه سخنان خود از تلاش این بانک برای کاهش قیمت تمام شده منابع و پول خبر داد و گفت: در سال گذشته قیمت تمام شده منابع با احتساب مسکن مهر از 8.96 به 8.85 درصد و بدون مسکن مهر از 12.45 به 11.78 درصد کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: همچنین قیمت تمام شده پول، با مسکن مهر از 13.56 به 13.44 درصد و بدون مسکن مهر از 20 به 18.9 درصد کاهش یافته است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000