آمادگی بانک مسکن کردستان در احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری

نشست خبری سلیمی، با اصحاب رسانه در راستای ارایه گزارش عملکرد و تشریح سیاستهای بانک در احیای بافت های فرسوده و ناکار آمد در دفتر مدیر استان برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در این نشست جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان با ارایه گزارش عملکرد از میزان تسهیلات پرداختی در تشریح سیاست های بانک در احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد گفت: سیاست سال جاری بانک مسکن بر احیای بافت فرسوده و بخش های ناکارآمدی شهری متمرکز شده که اولویت تامین مالی این بانک در احداث و تکمیل محلات بافت فرسوده و ناکارآمد شهری بوده و همواره نقش پیشران و راهبری و ایجاد رونق را در این بخش برعهده داشته است.

وی افزود: ارتقاء شرایط کیفی در سکونت گاه‌ها از طریق ایمن سازی و مقاوم سازی ساختمان‌ها، ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر، تخصصی شدن ساخت و سازها، گسترش فعالیت شرکت‌های توسعه‌گر و رعایت الگوی مصرف، رویکرد سال جاری این بانک است.

مدیرشعب بانک مسکن کردستان با اعلام اینکه کردستان یکی از استان‌های درگیر با بافت ناکارآمد و فرسوده شهری است، گفت: برای احداث و احیای هر واحد فرسوده در شهر سنندج 40 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 9 درصد در اختیار سازندگان عادی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: تسهیلات برای واحدهای مجتمعی(دو واحد و بالاتر) به ازای هر واحد 40 میلیون تومان با نرخ سود 9 درصد و 20 میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد، در مجموع 60 میلیون تومان به سازندگان عادی اعطا می‌شود.

سلیمی اعلام کرد: به سازندگان حرفه‌ای، توسعه‌گری و دارای پروانه بهره برداری نیز برای ساخت واحدهای مجتمعی(دو واحد و بالاتر) به ازای هر واحد 40 میلیون تومان با نرخ سود 9 درصد و 40 میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد، در مجموع 80 میلیون تومان اعطا می‌شود.

وی ادامه داد: به سازندگان حرفه‌ای توسعه‌گری و دارای پروانه بهره برداری در صورت استفاده از تکنولوژی جدید، فناوری نوین و کاهش مصرف انرژی نیز برای واحدهای مجتمعی (دو واحد و بالاتر)، به ازای هر واحد 40 میلیون تومان با نرخ سود 9 درصد و 60 میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد، در مجموع 100 میلیون تومان اعطا خواهد شد.

مدیرشعب بانک مسکن استان کردستان با اشاره به اینکه به سایر شهرهای استان نیز تسهیلات بافت فرسوده تعلق خواهد گرفت، تصریح کرد: دفاتر تسهیلگری در سطح استان برای این مسئله آموزش‌های لازم را دیده‌اند و کارهای اداری افرادی که متقاضی احیای بافت فرسوده خود هستند توسط این دفاتر انجام خواهد شد.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود به بخش حوادث غیرمترقبه نیز اشاره و اعلام کرد: در سال جاری تاکنون 90 درصد تسهیلات پرونده‌هایی که به بانک ما معرفی شده اند را پرداخت کرده‌ایم که شامل احداث 111 واحد شهری، 103 واحد روستایی و 400 واحد تعمیرات بوده که بر اثر سیل یا زلزله آسیب دیده‌اند.

سلیمی تسهیلات پرداختی بانک مسکن در استان کردستان را 19 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در سال جاری نیز تاکنون حدود 868 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است و حدود 1000 کردستانی نیز با استفاده از تسهیلات بانک مسکن در این استان خانه دار شده اند.

مدیر شعب کردستان با بیان اینکه میزان کل تسهیلات پرداختی این بانک از سال های گذشته تاکنون حدود ۱۹ هزار میلیارد ریال است، اضافه کرد: امسال ۹۰ درصد تسهیلات حوادث غیرمترقبه سیل و زلزله نیز پرداخت شده و اولین واحد ساخته شده از محل این تسهیلات در بیجار به زودی افتتاح می‌شود.

وی یادآور شد: از این محل ۱۱۱ واحد شهری در بانه، سقز، کامیاران، بیجار و مریوان و ۱۰۳ واحد روستایی تسهیلات دریافت کرده و علاوه بر آن ۴۰۰ واحد نیز برای تعمیرات تسهیلات می گیرند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000