اهدای هدایای بانک مسکن به مددجویان مرکز بهزیستی دولت آباد

بانک مسکن، مسوولیت اجتماعی را درک کرده است

مدیران بانک مسکن در اقدامی خیرخواهانه از مرکز بهزیستی دولت آباد، واقع در منطقه شهرری استان تهران بازدید کردند و ضمن پشتیبانی معنوی از مددجویان این مرکز، هدایایی نیز به آن‌ها اهدا کردند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مدیران ارشد بانک مسکن،در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی از مرکز بهزیستی دولت آباد بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت های این مرکز آشنا شدند.

براساس این گزارش ، فاطمه جمالی، سرپرست بهزیستی دولت آباد شهرری، درباره ویژگی‌های این مرکز به خبرنگار هیبنا گفت: این مرکز پذیرای دختران ۱۴ تا ۲۰ ساله است. بیشتر این دختران یا بد سرپرست بودند یا بی‌سرپرست.

وی ادامه داد: واقعیت اینجاست که این دختران به دستور نهاد قضایی به اینجا منتقل شدند، بسیاری از این دختران یا والد درگیر اعتیاد داشتند یا پدر و مادرشان از یکدیگر جدا شده بودند یا سرپرستشان استطاعت نگهداری از آن‌ها را نداشت.

جمالی درباره اصلی‌ترین نیاز دختران، در این روزها تاکید کرد: دختران ما بیش از هرچیز خلا عاطفی دارند، ما سعی می‌کنیم بیش از همه چیز برایشان هم مادر باشیم، هم خواهر باشیم و هم به نوعی دوست.

سرپرست مرکز بهزیستی دولت آباد در ادامه اظهار داشت: اولویت ما در این مرکز تحصیل است، ما در اینجا دخترانی داریم که سن آموزشی آن‌ها با سن تقویمی همخوان نیست، به عبارت دیگر وقتی ۷ ساله بودند، به مدرسه نرفتند. تلاش ما در این مرکز این بوده که با کمک آموزش و پرورش بتوانیم امکان تحصیل آن‌ها را چه در نهضت سوادآموزی و چه در مدارس روستایی فراهم کنیم.

جمالی درباره وضعیت دخترانی که اکنون در این مجموعه از آن‌ها نگهداری می‌شود، اضافه کرد: واقعیت اینجاست که دختران بالای ۲۰ سال ما هم به حمایت احتیاج دارند، ما در اینجا از آن‌ها هم نگهداری می‌کنیم زیرا بسیاری از آن‌ها شغلی ندارند یا خانواده‌شان در صورتی که در قید حیات باشند، آن‌ها را نمی‌پذیرند. دختران ما در اینجا می‌مانند تا زمانی که ازدواج کنند، تا زمانی که شغلی پیدا کنند و خودشان خواهان زندگی مستقل باشند.

جمالی همچنین تاکید کرد: هزینه دانشگاه، رفت و آمد به مدرسه یا کلاس‌های مهارت آموزی هم توسط همین مرکز پرداخت می‌شود. ما در این مرکز سعی کردیم برای دختران کلاس‌های مهارت آموزی، زبان و ... ترتیب دهیم. به عبارت دیگر دختران ما در اینجا هرآنچه که در زندگی چه به عنوان یک حرفه و چه به عنوان یک زن خانه دار نیاز دارند، آموزش می‌بینند.

وی توضیح داد: برای مقوله ازدواج هم حمایت ما برای تامین جهیزیه و مشاوره‌های بعد از ازدواج ادامه خواهد داشت. ما به نوعی خانواده هستیم و همچنان که فرزندان حتی بعد از ازدواج هم به حمایت خانواده نیازمندند، دختران ما نیز به حمایت نیازمندند.

بانک مسکن، مسوولیت اجتماعی را درک کرده است

مهدی احمدی، رییس کل اداره روابط عمومی بانک مسکن در ادامه در گفت و گو با خبرنگار هیبنا، گفت: بانک مسکن، مسوولیت اجتماعی‌ خود را درک کرده است و سعی دارد تا بتواند سرکشی از مراکز بهزیستی کمتر شناخته شده داشته باشد و بخش کوچکی از نیازهای افراد جامعه را تامین کند.

وی تاکید کرد: رسالت اصلی بانک ما، در حوزه ساخت و احداث مسکن است. این بانک سال گذشته، در طرح مسکن مهر توانست بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکونی را در اختیار مددجویان بهزیستی در سراسر ایران قرار دهد. این واحدها قسمت کوچکی از نیازهای افرادی است که در این بهزیستی بزرگ می‌شوند.

احمدی در ادامه ضمن تشکر از عملکرد مسوولان بهزیستی دولت آباد گفت: وظیفه اصلی را مسوولان این نهادها بر عهده دارند. مسوولیتی عظیم که با هیچ مقدار پولی قابل جایگزینی نیست.

براساس این گزارش در این بازدید بسته‌های هدیه بانک مسکن شامل کوله پشتی، پاور بانک، اسپری بهداشتی و ... به این عزیزان اهدا شد.

به گزارش هیبنا، در ادامه مدیر مرکز روابط عمومی بانک مسکن، از اتاق مخصوص اورژانس اجتماعی مستقر در مرکز و اتاق مخصوص مادر فرزند که مخصوص مادران آسیب دیده بر اثر خشونت خانگی بود نیز بازدید به عمل آورد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000