نقش پررنگ بانک مسکن در مسوولیت های اجتماعی

بررسی فعالیت های بانک مسکن در حوزه مسوولیت های اجتماعی نشان می دهد که این بانک برنامه های گسترده و اثربخشی برای پیشبرد اهداف خود در این بخش اجرایی کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانکی مسکن-هیبنا، بانک مسکن یکی از بانک هایی است که در زمینه تامین مالی به ویژه در بخش مسکن، پیش رو بوده و عمده تمرکز خود را در جهت ارائه تسهیلات به خانوارها برای پیشبرد سیاست های تامین یا ساخت مسکن و ساختمان نهاده است. اما این مسوولیت خطیر باعث نشده است که این بانک به سایر امور و اهداف تعیین شده خود بی توجه باشد. طی سال های اخیر یکی از موضوعاتی که به جد مورد تاکید مسوولان بانک مسکن قرار گرفته، سیاست ها و اهداف در حوزه مسوولیت های اجتماعی بوده است. برخی از مهمترین این مسوولیت را می توان در 9 بخش خلاصه کرد. یکی از این مسوولیت ها، در حوزه اجرای سراسری کمپین آب با عنوان «من ایرانم، مرا دریاب» بوده که با حمایت آموزش و اطلاع رسانی درباره مصرف آب ایجاد شده است و این کمپین در قالب، خبرها، فیلم های آموزشی، پوستر، همایش و ... سعی کرده که گامی در جهت صرفه جویی مصرف آب در کشور بردارد. در همین راستا، این بانک اقدام به مسابقات با موضوع کمپین آب نیز کرده است، تا از طریق این مسابقات، انگیزه شهروندان را برای کسب اطلاعات در زمینه صرفه جویی مصرف آب بالا ببرد.

در سال جاری، سیل به عنوان یکی از بلایای طبیعی خسارت قابل توجهی در نقاط محروم کشور بر جای گذاشت، بانک مسکن درقالب کمپین حمایت از سیل زدگان، با هدف حمایت از اقشار ضعیف و آسیب دیده، اقدام به تهیه و توزیع بسته های کمک رسانی به مردم و همچنین اعطای تسهیلات کرد. همچنین این بانک در جریان زلزله کرمانشاه، با معرفی حساب کمک های مردمی، سعی در جمع آوری وجوه و همچنین خرید 42 عدد کانکس برای سیل زدگان کرده است.

یکی دیگر از مسوولیت های اجتماعی بانک مسکن، توجه به تحصیلات دانش آموزان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است. این بانک در راستای حمایت از این گروه از دانش آموزان، علاوه بر ساخت مدارس در مناطق محروم، اقدام به تهیه و توزیع کیف و لوازم التحریر در سطح استان های محروم کرده است. علاوه بر این، بانک مسکن طی سال های گذشته به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از محل حساب کمک های مردمی، توجه ویژه ای داشته است و در سال 1396 ، 4 نفر از هموطنان با این کمک ها به آغوش خانواده بازگشتند. همچنین در ماه مبارک رمضان بانک مسکن برنامه حمایتی تکریم و دستگیری نیازمندان را با همکاری پایگاه بسیج بانک، به منظور دستگیری از اقشار نیازمند جامعه اجرا کرده و و در این راستا تامین سبد غذایی خانوارهای کم درآمد را در دستور کار قرار داده است.

بانک مسکن با گرامی داشت روز عصای سفید و ارائه خدمات به روشندلان عزیز، 60 هدیه به انجمن نابینایان جهت اهدا به روشندلان در روز عصای سفید ارائه کرده است. علاوه بر این، این بانک در راستای حمایت از جشنواره کتاب نابینایان، به عنوان حامی این جشنواره مشارکت کرده و از انجمن نابینایان تقدیر کرده است. این موارد، تنها بخشی از برنامه های بانک مسکن در حوزه های مسوولیت اجتماعی بوده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000