فروش اموال مازاد برای افزایش سرمایه بانک‌ها

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بهترین راهکار افزایش سرمایه بانک‌ها فروش اموال مازاد است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، عزت الله یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی بانک ها پشتیبانی مالی از مردم است، گفت: ۹۰ درصد فعالیت بانک ها باید بانکداری باشد و تنها ۱۰ درصد در اقتصاد و بازار دخالت کنند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجوز حداقلی ارایه شده به بانک ها برای حضور در فعالیت هایی غیر از بانکداری برای تسویه طلب خود از برخی بدهکاران است، افزود: اکنون بانک ها در حوزه بنگاه داری بیش از بانکداری فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه بازگشت به رسالت اصلی از سوی بانک ها مطالبه دیرینه رهبری است، تصریح کرد: حضور بانک ها در حوزه های مختلف تولید به مثابه رقابت با تولید کننده اصلی بوده و مشکلاتی را برای اقتصاد ایجاد می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت بارها در خصوص فروش اموال مازاد بانکی تذکر داده است، گفت: خوشبختانه با تغییر رییس کل بانک مرکزی این تذکر بیشتر مدنظر قرار گرفته و امید است بهبود شرایط هر چه سریع تر رخ دهد.

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه ۱۸ بانک دولتی باید پیشقدم در فروش اموال مازاد خود شوند، افزود: وقتی بانک ها در این حوزه فعال شوند به طور حتم منابع بیشتری برای به حرکت درآوردن چرخ های اقتصاد در اختیار تولید قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: بهترین راهکار افزایش سرمایه بانک ها همین اموال مازاد است، زیرا لزومی به سرمایه گذاری شبکه بانکی در جاهای مختلف نیست. کسری منابع بانک ها زمانی مورد تایید است که اموال مازاد خود را فروخته و در حوزه بانکداری هزینه کرده باشند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: امید است وضعیت شبکه بانکی نیز با سیاست های جدید به مرحله بهبود و همچنین ارتقا رسیده و مسائلی همچون بنگاه داری به حداقل ممکن برسد.



ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000