در گفت و‌گو‌ی‌ هیبنا با مدیر شعب استان اعلام شد

پاسخگویی ۱۰۰ درصدی بانک مسکن به سیل‌زدگان لرستانی

مدیر شعب استان لرستان از پاسخ دهی ۱۰۰ درصدی به تمامی متقاضیان اخذ تسهیلات قرض الحسنه بابت خسارات وارده ناشی از سیل فروردین ماه امسال خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

مرتضی دهداری زاده، مدیر شعب استان لرستان بانک مسکن با بیان اینکه مجموع آسیب های وارده به واحدهای مسکونی در جریان سیل اخیر طی دهه های گذشته بی سابقه بوده است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: مطابق با بررسی های انجام شده، بیش ترین حجم خسارات وارده به لحاظ آسیب به ساختمان ها و واحدهای مسکونی در جریان سیل اخیر، مربوط به استان لرستان می شود. به طوری که در جریان بروز این بحران، حجم زیادی از ساختمان های مسکونی به طور کامل تخریب یا با جریان شدید سیل از بین رفتند.از این رو پس از بازدید تعدادی از مسوولان و مدیران کشوری از وضعیت خسارات وارده به واحدهای مسکونی روستایی و شهری، بیشترین اعتبار ابلاغی برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهت بازسازی واحدهای مسکونی به استان لرستان تعلق گرفت.

وی ادامه داد: از مجموع 450 میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به شعب 21 استان خسارت دیده در جریان سیل اخیر، 144 میلیارد تومان اعتبار به مدیریت شعب استان لرستان برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل اختصاص پیدا کرد.

وی با بیان اینکه شعب بانک مسکن در استان لرستان تمامی تلاش و همت خود را برای پرداخت هر چه سریع تر تسهیلات به متقاضیان مراجعه کننده به شعب طی ماه های گذشته انجام داده اند، اظهار کرد: از مجموع اعتبار ابلاغی به شعب استان لرستان، تا پایان تاریخ چهارم مهرماه، 111 میلیارد و 705 میلیون و 200 هزار تومان معادل 77.5 درصد تسهیلات اعطا شده است.

دهداری زاده، همچنین تسهیلات پرداخت شده را معادل 5 هزار و 783 فقره اعلام کرد و افزود: از مجموع 6 هزار و 411 معرفی نامه صادر شده در شعب بانک مسکن استان لرستان، تاکنون 5 هزار و 783 فقره تسهیلات به مراجعه کنندگان شعب پرداخت شده است. 58 فقره معرفی نامه دیگر نیز به دلیل عدم پیگیری از سوی متقاضیان باقی مانده است که تاکنون درخواستی برای اخذ تسهیلات از سوی متقاضیان آنها اعلام نشده است. از این رو می توان عنوان کرد شعب بانک مسکن در استان لرستان به 100 درصد تقاضاهای وارد شده به شعب جهت اخذ تسهیلات پاسخ کامل داده است.

وی در خصوص احتمال نیاز به افزایش اعتبار ابلاغی جهت پرداخت به آسیب دیدگان نیز گفت: اخیرا رقمی بالغ بر 67 میلیارد تومان در مرحله دوم به عنوان اعتبار جدید برای استان لرستان از سوی بانک مرکزی در نظر گرفته شده است. مطابق با تفاهم انجام شده قرار است این رقم در قالب تسهیلات مرابحه به متقاضیان پرداخت شود.

به گفته وی مطابق با ابلاغیه بانک مرکزی، اعتبار جدید قرار است عمدتا برای بازسازی ساختمان های اداری که به طور کامل تخریب شده اند اختصاص پیدا کند.

مدیر شعب بانک مسکن در استان لرستان با تقدیر از همراهی مقام ارشد بانک مسکن و همچنین همکاران شعب بانک در استان، تصریح کرد: روند پیگیری شعب بانک مسکن در استان لرستان برای جبران خسارات وارد به واحدهای مسکونی در ادامه مسیر نیز همچنان با سرعت و تمامی آمادگی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، از مجموع اعتبار ابلاغی به مدیریت های شعب 21 استان کشور جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین امسال، تا تاریخ چهارم مهرماه، 329 میلیارد و 956 میلیون و 300 هزار تومان تسهیلات معادل 73.1 درصد پرداخت شده است که نشان دهنده سرعت مناسب شعب در رسیدگی به موضوع خسارات ناشی از سیل بوده است. در این میان استان لرستان، به لحاظ مبلغ تسهیلات پرداخت شده، رتبه نخست میان 21 استان کشور را کسب کرده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000