افزایش سقف تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان

صیدنبی حیدریان، مدیر شعب بانک مسکن استان یزد اعلام کرد: سقف تسهیلات اعطایی برای حساب های پس انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸ افزایش یافت.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، صیدنبی حیدریان، مدیر شعب بانک مسکن استان یزد در معرفی حساب های پس انداز مسکن جوانان گفت: یکی از انواع تسهیلات خرید و ساخت مسکن در سبد تسهیلاتی بانک مسکن، تسهیلات از محل سپرده‌گذاری در حساب پس‌انداز مسکن جوانان است. بانک مسکن حساب پس‌انداز مسکن جوانان را با شرایط ویژه‌ برای استفاده از تسهیلات ارزان قیمت مسکن طراحی کرده است.
وی افزود: متقاضیان افتتاح این حساب می توانند به دلخواه خود یکی از سه روش موجود؛ «واریز مبلغ به صورت ماهانه»، « واریز مبلغ به صورت سالانه» و «واریز مبلغ به صورت یکجا برای کل دوره» را انتخاب و مبلغ پس انداز خود را به آن واریز نمایند و در نهایت از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن بهره مند شوند.
حیدریان در ادامه اظهار داشت: ویژگی حساب پس انداز مسکن جوانان آن است که فرد سپرده گذار نیازی به تامین مبلغ سپرده در مدت زمان کوتاه را نداشته بلکه در طول زمان مشخص و البته سال ها قبل از فرارسیدن زمان خرید مسکن می تواند به شکل تدریجی و با سپرده گذاری نه چندان زیاد، اقدام به دریافت تسهیلات ارزان قیمت نماید.
مدیر شعب استان یزد گفت: یکی از نکات مهم در خصوص این حساب آن است که برداشت از حساب پس انداز مسکن جوانان، در هر مقطعی بلامانع است. وی در ادامه اظهار داشت: حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح کنندگان حساب پس انداز مسکن جوانان در سال 98 مبلغ 500 هزار ریال می باشد که این رقم در سال‌های بعدی تا پایان دوره 15 ساله به تدریج افزایش می یابد.
صیدنبی حیدریان سقف تسهیلات متعلقه بر اساس تقسیم بندی جغرافیایی در یزد را در پایان سال پنجم برای حساب های افتتاحی سال جاری 840 میلیون ریال و برای پایان سال پانزدهم 1840 میلیون ریال بیان کرد. وی افزود: زوجین متقاضی استفاده از تسهیلات، می توانند با افتتاح دو حساب پس انداز مسکن جوانان از دو فقره تسهیلات در قالب زوجین به مبلغ دو برابر سقف های تسهیلاتی مذکور برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی استفاده نمایند.
مدیر شعب بانک مسکن استان یزد گفت: یکی دیگر از مزایای حساب پس انداز مسکن جوانان برنامه ای بودن حساب می باشد که این امکان را به سپرده گذار می دهد تا بتواند واریزی های خود را طی5 تا 15 سال به صورت ماهیانه، سالیانه و یا یکجا در زمان افتتاح حساب انجام دهد. از دیگر مزایای این حساب، امکان انتقال حساب به بستگان درجه اول و انتقال حساب به سایر شهرها می باشد.
شایان ذکر است در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان 9 درصد و حداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات 20 سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشور می باشد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000