هیبنا گزارش می دهد:

پرداخت ۹۰ درصد از تسهیلات بازسازی استان های سیل­ زده توسط بانک مسکن

شعب بانک مسکن در ۸ استان کشور بیش از ۹۰ درصد اعتبار ابلاغی جهت پرداخت به آسیب دیدگان سیل فروردین ماه ۹۸ را پرداخت کردند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، پس از وقوع حادثه تلخ سیل در 21 استان کشور طی فروردین ماه امسال، بانک مسکن ماموریت اصلی در راستای نوسازی و بازسازی املاک تخریب شده و آسیب دیده در شهرها و استان­ های درگیر این حادثه را بر عهده گرفت. این بانک با تکیه بر توان تخصصی مدیریت بانک مسکن و همچنین مسوولیت­ پذیری مدیریت شعب در استان ­های مختلف توانست با استفاده مناسب از اعتبار ابلاغی روند پرسرعتی را در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان آغاز کند.

اعتبار ابلاغی طبق تفاهم انجام شده با بانک مرکزی، متناسب با میزان آسیب وارده به استان ­های آسیب دیده میان مدیریت شعب مختلف 21 استان تخصیص پیدا کرد. مطابق با گزارش عملکرد تهیه شده مربوط به ماه ­های گذشته تا هفته نخست مهرماه، روند تسهیلات­ دهی به 21 استان کشور به گونه ای پیش رفته است که طی این بازه زمانی کوتاه 8 استان کشور، بالغ بر 90 درصد از اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب را در قالب سه نوع تسهیلات به حادثه دیدگان پرداخت کرده­ اند. تسهیلات، برای بازسازی، تعمیر و تجهیز دوباره مکان سکونت هموطنان در استان های سیل زده، اختصاص پیدا کرده است.

جزییات گزارش عملکرد مربوط به حجم تسهیلات قرض الحسنه پرداختی به شعب 21 استان کشور نشان می دهد: پس از تخصیص اعتبار صورت گرفته میان شعب استان­ های مختلف تا هفته نخست مهرماه، به جز استان خراسان جنوبی که 100 درصد اعتبار ابلاغی معادل یک میلیارد و 305 میلیون تومان را به عنوان تسهیلات قرض الحسنه اعطا کرده، استان های همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، کردستان،کرمانشاه، خراسان رضوی و مرکزی نیز بیش از 90 درصد اعتبارات ابلاغی را در قالب تسهیلات قرض الحسنه به هموطنان آسیب دیده اعطا کرده اند.

علاوه بر این هشت استان، 4 استان دیگر نیز بیش از 80 درصد اعتبارات ابلاغی را در قالب تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده اند. مطابق با گزارش عملکرد تهیه شده، استان های سمنان، ایلام، گلستان و خراسان شمالی نیز بیش از 80 درصد اعتبارات ابلاغی خود با نرخ سود تک رقمی به متقاضیان اعطا کرده اند.

در عین حال هفت استان دیگر نیز تاکنون بیش از 60 درصد اعتبار ابلاغی به شعب را جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه امسال تخصیص داده اند.

در مجموع آن طور که گزارش عملکرد مربوط به دوره زمانی ذکر شده نشان می دهد مدیریت شعب در 19 استان کشور توانسته اند بیش از 60 درصد اعتبارات ابلاغی را برای پرداخت تسهیلات تخصیص دهند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مجموع اعتبار ابلاغی به 21 استان آسیب دیده کشور در جریان سیل اخیر، رقمی معادل 450 میلیارد تومان بوده است که تا هفته نخست مهرماه، تسهیلات پرداخت شده از این محل رقمی معادل 329 میلیارد و 956 میلیون و 300 هزار تومان بوده است.

به گفته مسوولان بانک مسکن، در صورت نیاز و تفاهم با بانک مرکزی، اعتبار ابلاغی به برخی استان ها جهت پوشش تمامی نیاز متقاضیان آسیب دیده افزایش پیدا خواهد کرد. همین طور روند پرداخت تسهیلات حمایتی در جهت کمک به آسیب دیدگان سیل اخیر کشور با کمترین دشواری برای متقاضیان در نظر گرفته شده به طوری که متقاضیان آسیب دیده در استان های کشور بتوانند در کمترین زمان ممکن تسهیلات مورد نیاز خود را بصورت قرض الحسنه دریافت کنند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000