مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی:

کارگروه طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان‌غربی تشکیل شد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
سیدمحسن حمزه‌لو با اشاره به این‌ که سهم آذربایجان‌غربی از طرح اقدام ملی مسکن ۲۱ هزار واحد مسکونی است، از تشکیل کارگروه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در این استان خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیدمحسن حمزه‌لو، مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی به تشریح اقدامات این اداره کل در خصوص طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن پرداخت و گفت: سهم استان آذربایجان‌غربی از طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن حدود ۲۱ هزار واحد مسکونی است که از این تعداد در شهرستان‌هایی که زمین فراهم‌ بوده، اقدامات اولیه صورت گرفته است.

وی افزود: در تعدادی از شهرستان‌هایی که زمین فراهم نبود نیز اقدامات لازم برای این که زمین‌ها را به درون محدوده بیاوریم و روند اداری این کار را شروع کرده‌ و با مکاتباتی که با ستاد وزارت راه و شهرسازی داشتیم، تلاش شد تا در روند الحاق این زمین‌ها به محدوده تسریع صورت گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی با اشاره به تشکیل کارگروه طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در این استان، گفت: این کارگروه به‌ صورت مستمر و مداوم جلساتی برگزار می‌کند و امور مربوط به طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن را پیگیری می‌کنیم.

وی عنوان کرد: برای پیشبرد اهداف طرح، افزون بر ظرفیت‌های داخلی از ظرفیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد مسکن نیز استفاده کرده‌ایم؛ همچنین جلسات منظمی را با بنیاد مسکن برگزار و کارها را پیگیری می‌کنیم و زمین‌هایی که در مورد آن‌ها به توافقات اولیه رسیده‌ایم را به سازمان ملی زمین و مسکن معرفی کرده‌ایم تا برای تحویل این زمین‌ها به بنیاد مسکن، تعیین‌تکلیف صورت گیرد.

حمزه‌لو با بیان این‌که، توافقات اولیه با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای ساخت و احداث 1800 واحد مسکونی صورت گرفته و در حال بررسی و مکان‌یابی این پروژه‌ هستیم، خاطرنشان کرد: با استاندار آذربایجان‌غربی نیز مکاتباتی صورت‌گرفته است تا در هفته آینده شورای تامین مسکن را در استان برگزار کنیم که پیگیری‌های لازم در خصوص مسکن مهر و طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن استان را انجام دهیم و از ظرفیت سایر دستگاه ها بهره مند شویم.

۴۰۰۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال تکمیل می‌شود

وی گفت: در استان آذربایجان‌غربی بیش از ۴۰ هزار واحد مسکن مهر داشته‌ایم که از این تعداد، هشت هزار واحد ناتمام است که سه هزار عدد آن شامل واحدهایی است که دارای معارض حقوقی و قضایی هستند اما واحدهایی را که تعهد داده‌ایم تا پایان سال تکمیل و به مردم تحویل دهیم بالغ بر چهار هزار واحد است که این تعداد در شهرهای ارومیه، مهاباد و سردشت قرار دارد و با توجه به تاکید وزیر راه و شهرسازی و اولویتی که در این خصوص وجود دارد در اولین فرصت این واحدها را تکمیل می‌کنیم و به افتتاح خواهیم رساند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی همچنین از تشکیل کارگروه تخصصی رفع موانع مسکن مهر در این استان خبر داد و افزود: در این کارگروه به‌صورت مستمر و مداوم جلساتی را با دستگاه‌های خدمات‌رسان استان برگزار می‌کنیم تا از ظرفیت‌های آن‌ها برای تکمیل این واحدها استفاده کنیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000