پرداخت ۲۲ هزار و ۹۱۶ فقره تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان کشور

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از پرداخت ۲۲ هزار و ۹۱۶ فقره تسهیلات بازسازی، تعمیر و امور معیشتی به سیل زدگان فروردین ماه امسال خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

رضا صالحی شهرابی سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از پرونده های معرفی شده به شعب بانک، تسهیلات دریافت کرده اند، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: طی ماه های گذشته، از مجموع 28 هزار و 503 پرونده معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت جهاد کشاورزی به شعب بانک مسکن در سراسر کشور، تا 25 مهرماه امسال به 22 هزار و 916 پرونده تسهیلات پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ارزش ریالی تسهیلات پرداختی طی بازه زمانی مذکور معادل 505 میلیارد و 390 میلیون و 700 هزار تومان بوده است.

وی به روند پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه امسال اشاره کرد و افزود: تسهیلات پیش بینی شده از سوی بانک مسکن به هموطنان سیل زده در دو مرحله و در هر مرحله در سه قالب شامل تسهیلات بازسازی اماکن روستای و شهری، تسهیلات تعمیر اماکن مسکونی شهری و روستایی و تسهیلات مربوط به امور معیشتی و لوازم خانگی پرداخت شده است. به طوریکه در مرحله نخست شکل قراردادهای منعقده مشارکت، مرابحه و جعاله بود که با دستور بانک مرکزی و حمایت جدی بانک مسکن شکل قراردادها در مرحله دوم به قرض الحسنه تغییر پیدا کرد.

صالحی با اشاره به حجم تسهیلات پرداختی در مرحله نخست، گفت: در مرحله نخست، مجموعا 17 هزار و 846 پرونده به شعب بانک مسکن معرفی و از این تعداد به 17 هزار و 102 پرونده تسهیلات پرداخت شده است.

وی حجم تسهیلات پرداختی برای بازسازی اماکن روستایی و شهری در مرحله نخست را معادل 4 هزار و 664 پرونده اعلام کرد و گفت: در مرحله نخست علاوه بر پرداخت تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی،، معادل 8 هزار و 130 فقره تسهیلات برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی و همینطور، تعداد 4 هزار و 308 فقره تسهیلات برای امور معیشتی و خرید لوازم خانگی برای سیل زدگان اختصاص پیدا کرده است.

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن همچنین به حجم تسهیلات پرداختی در مرحله دوم نیز اشاره و تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت جهاد کشاورزی در مرحله دوم پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل امسال، مجموعا 10 هزار و 657 فقره پرونده برای اخذ تسهیلات بازسازی، تعمیر و امور معیشتی را به شعب بانک مسکن معرفی کردند. از این تعداد تاکنون 5 هزار و 814 فقره تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بانک مسکن تلاش کرده تا از تمامی ظرفیت شعب در مراکز استان ها برای پرداخت تسهیلات سریع و آسان به آسیب دیدگان سیل کشور استفاده کند، عنوان کرد: در مرحله دوم، مجموعا یک هزار و 874 فقره تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهرسازی، 3 هزار و 118 فقره تسهیلات برای تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری و همچنین 822 فقره تسهیلات قرض الحسنه برای کمک به امور معیشتی و خرید لوازم خانگی به متقاضیان اعطا شده است.

صالحی ارزش تسهیلات پرداختی در مرحله دوم را معادل 161 میلیارد و 797 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: سرعت تسهیلات دهی به آسیب دیدگان ناشی از سیل طی چندماه گذشته به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای بانک مسکن محسوب می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000