مدیر شعب استان کردستان تشرح کرد:

پرداخت تسهیلات مسکن به بناهای مسکونی ۳۰ ساله

مدیر شعب استان کردستان در نشست خبری با اصحاب رسانه از جزییات شرایط پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم به بناهای بیش از ۲۰ سال و حداکثر ۳۰ سال از تاریخ صدور پروانه ساخت را در حالت انفرادی و زوجین تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی هیبنا ، جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان کردستان اظهار داشت: تا پیش از تصویب این طرح، تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به بناهای مسکونی با قدمت حداکثر تا 25 سال تعلق می‌گرفت که طی بخشنامه جدید و در جهت آسانتر شدن شرایط برای خانه دار کردن اقشار جامعه این زمان به30 سال تغییر یافت. به عبارتی برای دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق، قدمت یک ملک از تاریخ صدور پروانه‌ ساختمانی می‌تواند تا 30 سال باشد.

وی در خصوص شرایط سقف تسهیلات اعطایی به بناهای حداکثر تا 25 سال ساخت اظهار داشت: سقف انفرادی تسهیلات اوراق مسکن در شهر سنندج ۵۰ میلیون تومان و سایر شهر‌های استان ۴۰ میلیون تومان می باشد، همچنین سقف این تسهیلات برای زوجین نیز در شهر سنندج۸۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌های استان ۶۰ میلیون تومان است.

سلیمی ادامه داد: استفاده‌کنندگان از تسهیلات اوراق برای خرید مسکن می توانند تا پایان آذرماه سال جاری علاوه بر این مبالغ، از تسهیلات بدون سپرده تا سقف 10 میلیون تومان برای تسهیلات انفرادی و 20 میلیون تومان برای تسهیلات زوجین نیز استفاده نمایند.

مدیر شعب استان در تشریح پرداخت تسهیلات به بناهای مسکونی با قدمت بیش از 25 سال افزود : در ساختمانهای مسکونی با قدمت بیش از 25 سال و حداکثر تا 30 سال ساخت، سقف تسهیلات در شهر سنندج 40 میلیون تومان و در سایر شهرهای استان 35 میلیون تومان و در تسهیلات زوجین به ترتیب 70 و 50 میلیون تومان تعیین شده است.

وی یادآور شد که‌ حداکثر قدمت ساختمان‌های مشمول در تسهیلات خرید مسکن از محل انواع حساب‌های تعهدی، تغییری پیدا نکرده است. بر این اساس، کماکان حداکثر قدمت ساختمان‌های مشمول، در تسهیلات صندوق پس‌‌انداز مسکن یکم 15 سال، در تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان 20 سال و در تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن 25 سال است.

سلیمی در عین حال بر این نکته تاکید کرد در استفاده از تسهیلات بانک مسکن علاوه بر شرط قدمت ساختمان، اجرای آیین‌نامه 2800 در استحکام ساختمان نیز باید رعایت شود.

مدیر امور شب استان در پایان این نشست خبری تصریح کرد: تمام تسهیلات بانک مسکن اعم از تسهیلات از محل اوراق، صندوق پس‌انداز مسکن یکم ، صندوق پس انداز مسکن و حساب پس انداز مسکن جوانان تا سقف حداکثر 80 درصد ارزش ملک قابل پرداخت است به این معنا که اگر سقف تسهیلات از 80 درصد ارزش کارشناسی ملک بیشتر باشد در این صورت میزان تسهیلات پرداختی کمتر از سقف های اعلامی خواهد بود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000