استان های پیشتاز در پرداخت تسهیلات به سیل زدگان

مدیریت شعب دو استان به صورت ۱۰۰ درصد و هشت استان به میزان بیش از ۹۰ درصد اعتبار ابلاغی برای تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان را پرداخت کردند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک مسکن از ابتدای وقوع سیل ناگوار ابتدای امسال در بسیاری از استان های کشور، با آمادگی کامل جهت اختصاص کمک های نقدی و غیرنقدی و همچنین تخصیص اعتبار برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در کنار هموطنان آسیب دیده در استان های کشور بود. به طوری که تلاش کرد اعتبار ویژه ای را برای کمک به آسیب دیدگان جهت بازسازی، تعمیر و تامین امور معیشتی اختصاص دهد. در این بین، یکی از اقدامات ویژه این بانک، ابلاغ 450 میلیارد تومان اعتبار به مدیریت شعب 21 استان کشور بود تا از این محل به متقاضیان اخذ تسهیلات، به شکل قرض الحسنه تسهیلات پرداخت کند. کارنامه عملکرد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان کشور نشان می دهد: طی ماه های گذشته سرعت پرداخت تسهیلات از سوی شعب بانک مسکن به گونه ای بوده است که روند تخصیص اعتبار ابلاغی به شعب در برخی استان ها تا سطح 100 درصد پیش رفته است.

مطابق با گزارش عملکرد ارایه شده از سوی شعب 21 استان کشور که هر یک به گونه ای با آسیب های ناشی از سیل رخ داده درگیر بوده اند، حاکی از آن است که مجموع اعتبار ابلاغی به استان های لرستان و خراسان جنوبی به شکل تسهیلات قرض الحسنه به صورت کامل به متقاضیان پرداخت شده است.

نکته جالب آنکه استان لرستان در میان استان های آسیب دیده به دلیل بالا بودن حجم خسارات وارده، بیشترین اعتبار ابلاغی و استان خراسان جنوبی به دلیل پایین بودن سطح خسارات، پایین ترین میزان اعتبار ابلاغی را داشته است.

در استان لرستان ارزش ریالی تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده معادل 114 میلیارد و 405 میلیون و 200 هزار تومان و در استان خراسان جنوبی معادل یک میلیارد و 305 میلیون تومان بوده است.

در عین حال، به غیر از این دو استان، هشت استان دیگر بیش از 90 درصد از اعتبار ابلاغی را برای تسهیلات قرض الحسنه، تخصیص داده اند.

براساس گزارش عملکرد ارایه شده، در استان همدان معادل 92.8 درصد، استان گلستان معادل 91 درصد، استان خراسان شمالی معادل 91.1 درصد، استان زنجان معادل 98.6 درصد، استان سیستان و بلوچستان معادل 96.6 درصد، استان کرمانشاه معادل 94.4 درصد، استان خراسان رضوی معادل 99.5 درصد و استان مرکزی معادل 94.8 از اعتبار ابلاغی به متقاضیان در قالب یکی از سه شکل تسهیلات بازسازی، تعمیر و تامین امور معیشتی پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، تا مرحله کنونی اعتبار ابلاغی به 21 استان آسیب دیده کشور در جریان این واقعه ناگوار معادل 450 میلیارد تومان بوده است که تا هفته پایانی مهرماه، رقمی معادل 343 میلیارد و 593 میلیون و 700 هزار تومان از این اعتبار، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است. به این معنی که تا این تاریخ، 76.2 درصد از اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب استان های کشور تخصیص داده شده است.

گفتنی است بانک مسکن تلاش کرده است روند پرداخت تسهیلات را برای هموطنان آسیب دیده طی ماه های گذشته سریع و آسان طراحی کند تا به این ترتیب متقاضیان بتوانند در یک فرآیند مناسب به تسهیلات قرض الحسنه دسترسی داشته باشند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000