مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مطرح کرد

تصمیم بانک مسکن در تغییر ضوابط تسهیلات اوراق

با توجه به جذابیت تسهیلات اوراق در بین متقاضیان خرید مسکن به واسطه اینکه در بازه زمانی کوتاه قابل پرداخت است، کاهش محدودیت استفاده از این تسهیلات تصمیم بسیار مهمی بود.
پایگاه خبری بانک مسکن

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با اشاره به تاثیر تصمیم بانک مسکن به پرداخت تسهیلات از محل اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن (تسه) برای املاک با سن بیش از 20 سال تا 25 سال، گفت: این تصمیم بانک مسکن یک ابزار حمایتی برای کمک به تقاضای مصرفی است.

وی با بیان اینکه محدودیت سنی 20 ساله برخی از متقاضیان استفاده از تسهیلات اوراق مسکن را با مشکل مواجه کرده بود، گفت: این رفع محدودیت و افزایش 5 ساله آن دایره شمولیت بهره مندی از تسهیلات اوراق برای خرید مسکن را گسترده تر کرد.

کیانپور تاکید کرد: با توجه به جذابیت تسهیلات اوراق در بین متقاضیان خرید مسکن به واسطه اینکه در بازه زمانی کوتاه قابل پرداخت است، این تصمیم بسیار مهم و به هنگامی بود که از سوی بانک مسکن گرفته شد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر با توجه به شرایطی که در بازار مسکن طی حدود دو سال گذشته ایجاد شد و اینکه سن بنا یکی از پارامترهای مهم در قیمت ملک است، بنابراین تصمیم بانک مسکن می تواند در این شرایط به بازار مصرفی و متقاضیان واقعی برای خانه دار شدن کمک کند.

کیانپور در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به چشم انداز بازار مسکن، گفت: خوشبختانه در چند ماه اخیر بازار مسکن به یک ثبات و آرامشی رسیده و خبری از تلاطمات سال گذشته نیست.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر با تثبیت بازار مسکن، حال شاهد کاهش قیمت ملک در کلانشهرها به ویژه تهران هستیم، براساس آمارهای ارایه شده قیمت مسکن در مهرماه به رغم افزایش معاملات، کاهش داشته است و این یک سیگنال مثبت به بازار است.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی تورم حوزه مسکن در شهری مانند تهران منفی شده است، افزود: پیش بینی می شود که شیب نزول تورم مسکن در ماه های آتی تندتر شود، بنابراین می توان به کاهش قیمت مسکن امیدوار بود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم با کاهش قیمت مسکن، بازار در سال آینده بار دیگر رونق گرفته و خرید و فروش ها افزایش یابد؛ البته در این مسیر دولت باید در راستای تولید گسترده مسکن جهت تعال بخشی بازار اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: قطعا سیاست ها باید به گونه ای باشد که سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در حوزه تولید و ساخت مسکن ترغیب شده و خرید مسکن جذابیت اقتصادی نداشته باشد، از این رو بهترین راه کار برای تحقق این مسئله، تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن است.



ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000