۳۰ درصد جمعیت قرچک ساکن بافت‌های فرسوده هستند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از زندگی ۳۰ درصد جمعیت شهرستان قرچک در بافت‌های فرسوده و سکونت گاه‌های غیررسمی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا نگهبان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان قرچک که با حضور تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: از ۲۳۰ هزار نفر جمعیت شهرستان قرچک بالغ بر ۶۸ هزار نفر ساکن بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی هستند.

نگهبان با تشکر از معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری تهران در راستای برگزاری منظم جلسات هفتگی ستادهای بازآفرینی شهری و حضور پررنگ وی در ستادها گفت: خوشبختانه شهرستان قرچک هم مطالعات بافت‌های فرسوده دارد و هم مطالعات سکونتگاه های غیررسمی که البته در مطالعات سکونتگاهی نیاز به تدقیق در بیشتر احساس می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران سه محله باقرآباد، مافین آباد و پویینک با ۸۱ هکتار بافت فرسوده را در اولویت پهنه های بافت فرسوده این شهرستان ذکر و تصریح کرد: دو پروژه جمع آوری آبهای سطحی محله پوئینک و احداث خانه محله فردیس قرچک جزء برنامه های مصوب اقدام مشترک اجرایی در سال ۱۳۹۸ قرار گرفته است.

وی در پایان خواستار تعامل بیشتر دستگاه های عضو شهرستانی برای تعیین، برنامه ریزی و اولویت بندی پروژه های اقدام مشترک و معرفی به ستاد استانی جهت تصویب نهایی شد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000