جزئیات پرداخت تسهیلات در بافت فرسوده

پرداخت تسهیلات بافت فرسوده تا سقف یک میلیارد ریال

بانک مسکن به منظور احیای بافت های فرسوده و ناکارآمدی شهری و سکونتگاه های غیر رسمی به پرو‍ژه هایی که توسط اداره کل راه و شهرسازی استان در بافت های فرسوده شهری معرفی می شوند تسهیلات ساخت مسکن پرداخت می کند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، سید اصغر حسینی- مدیرشعب بانک مسکن استان قزوین اظهار داشت: مرجع تایید واقع شدن ملک در محدوده مصوب بافت فرسوده صرفا" اداره کل راه و شهرسازی استان می باشد و متقاضی باید ابتدا ضمن مراجعه به این اداره کل و ثبت نام در سامانه ذی ربط نسبت به تکمیل مدارک وارایه معرفی نامه اقدام کنند.

حسینی گفت: مهلت ارایه معرفی نامه به بانک از تاریخ صدور حداکثر یک ماه بوده و پذیرش معرفی نامه بیش از این مدت در صورت تمدید برای بانک قابل پذیرش خواهد بود.

این مقام مسوول افزود: سقف این تسهیلات در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت همچون شهر قزوین به سازندگان غیرحرفه ای600 میلیون ریال، مجتمع سازان حرفه ای دارای پروانه انبوه سازی800 میلیون ریال و مجتمع سازان حرفه ای دارای پروانه انبوه سازی که از فناوری های نوین استفاده می کنند یک میلیارد ریال و در شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت نیز به واجدین شرایط به ترتیب 500، 700 و900 میلیون ریال پرداخت می شود که در قالب قرار داد مشارکت مدنی قابل انعقاد قرار داد است.

مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین اظهار داشت: قرارداد مشارکت مدنی با واجدین شرایط با نرخ 9 و18درصد منعقد می شود.

حسینی خاطر نشان کرد: یارانه نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده در حال حاضر صرفا" جهت دوران ساخت وبرای گروه های هدف می باشد که مرجع تشخیص این امر در مرحله مشارکت مدنی نهاد صدور معرفی نامه می باشد.

وی در خاتمه گفت: تسهیلات ساخت پس از ثبت قطعی قرارداد متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه در مراحل مختلف و با تایید ارزیاب بانک پرداخت خواهد شد که از ابتدای سال تا کنون 322 واحد به مبلغ 129 میلیارد و 200 میلیون ریال به بانک معرفی شده که در حال انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات می باشد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000