بهادری مطرح کرد:

پیش بینی رشد معاملات بازار مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در ماه های آتی با توجه به روند رو به رشد تولید مسکن، میزان معاملات افزایش می یابد و قیمت مسکن تثبیت می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، سیدهادی بهادری، با اشاره به افزایش 20 درصدی میزان معاملات مسکن در مهر ماه سال جاری، گفت: با وجود افزایش قابل قبول معاملات مسکن در مهر ماه سال جاری در قیاس با شهریور ماه، اما قیمت ها هم‌پای میزان معاملات بالا نرفته و این مسئله یک نکته قابل توجه و مثبت است.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، قیمت مسکن در هر متر مربع در تهران آن هم فقط در یک منطقه از تهران افزایش یافته است، این موضوع به معنای آن است که بازار مسکن دیگر از نظر قیمتی اشباع شده است.

وی گفت: همواره کارشناسان اعلام می کنند که افزایش قیمت بازار مسکن به صورت پله ای است، این بدان معنا است که قیمت مسکن در مقطعی به صورت چشمگیر بالا رفته و برای مدت طولانی افزایش نخواهد یافت تا اینکه قیمت ها به میزان تورم بازار مسکن بالا رود.

بهادری تصریح کرد: ما در شرایط کنونی انتظار تورم و افزایش قیمت مسکن را نداریم و امیدواریم در ماه های آتی بازار مسکن در یک روند ثبات زا باقی بماند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر خوشبختانه آمار ساخت و ساز مسکن در یک سال اخیر به میزان قابل توجهی بالا رفته و این مسئله در کاهش تلاطمات بازار و ثبات قیمت ها تأثیر بسیاری گذاشته است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین افزود: در ماه های آتی با توجه به روند رو به رشد تولید مسکن، میزان معاملات افزایش می یابد و قیمت مسکن تثبیت می شود.

بهادری همچنین با تاکید بر اینکه افزایش تسهیلات مسکن راهکار مقطعی برای افزایش قدرت خرید مسکن است، گفت: دولت به جای تزریق اعتبارات مربوطه برای افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن، باید در جهت تولید مسکن گام بردارد، یعنی آنکه دولت و وزارت راه و شهرسازی خود اقدام به سرمایه گذاری برای تولید مسکن کنند و آن را به صورت مستقیم به جوانان با قیمت بسیار معقول بفروشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من در شرایط فعلی تنها راهکار برای خانه دار کردن جوانان ورود دولت برای تولید مسکن است، در غیر این صورت حتی اگر میزان تسهیلات خرید مسکن افزایش یابد، باز با توجه به افزایش قیمت ها، وام کفاف خرید مسکن را نخواهد داد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000