معاون مسکن و ساختمان خبر داد

اتمام ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده تا پایان امسال

در مجموع حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده که از این تعداد در حدود ۱۲۲ هزار واحد به اتمام رسیده و تنها خدمات زیربنایی آن باقیمانده و ۸۰ هزار واحد نیز عملیات فیزیکی ساخت آنها در دست انجام است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون امور مسکن و ساختمان، آخرین وضعیت واحدهای باقیمانده مسکن مهر را در سراسر کشور اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده از سوی وزارتخانه راه و شهرسازی با همکاری استان ها، واحدهای مسکونی مهر باقیمانده تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

معاون امور مسکن و ساختمان ادامه داد: از زمان آغاز به کار محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، ۴۸۴ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده در سراسر کشور وجود داشت که از سال ۹۷ تاکنون ۱۶۳ هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

محمودزاده افزود: در مجموع حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور باقیمانده که باید تکمیل و آماده سازی و تحویل متقاضیان شوند. از این تعداد، حدود ۸۰ هزار واحد مسکن مهر پروژه هایی هستند که کارهای فیزیکی دارند که این تعداد هم در شهرهای جدید و هم در سایر شهرها هستند همچنین حدود ۱۲۲ هزار واحد مسکونی نیز هستند که عملیات فیزیکی آنها به اتمام رسیده است و تنها از نظر خدمات زیربنایی مشکلاتی دارند که باید آماده سازی شده و تحویل متقاضیان شود.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: از عدد کل واحدهای مسکونی مهر باید واحدهای مسکونی خودمالک که طبیعتا وزارت راه و شهرسازی در مورد آنها مسوولیتی ندارد، حذف شوند و همچنین برخی پرونده های حقوقی که دستگاه قضا در مورد آنها تصمیم گیری می کند از کل پروژه ها خارج می‌شوند.

محمودزاده یادآور شد: بر اساس مصوبه دولت در سال ۹۴ و همچنین شورای مسکن در سال ۹۶ برخی از واحدهای مسکونی مهر که فاقد متقاضی بودند و همچنین واحدهای مسکونی مهر با کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی از مدار ساخت و ساز مسکن مهر خارج شده‌اند.

وی مسوولیت وزارت راه و شهرسازی را در خصوص واحدهای مسکونی مهر متعلق به تعاونی ها و تفاهم نامه های سه جانبه عنوان کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000