عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد:

آغاز روند تعادل سازی بازار با اجرای برنامه ملی مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
نماینده مردم سیستان و بلوچستان با اشاره به آغاز ثبت نام برنامه ملی مسکن از روز گذشته در ۴ استان کشور گفت: این طرح هم از نظر روانی و هم از نظر عملیاتی تاثیر محسوس در بازار مسکن خواهد داشت.
پایگاه خبری بانک مسکن

علیم یارمحمدی در گفتگو با پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، درباره آغاز ثبت نام برنامه ملی اقدام مسکن از روز گذشته در چهار استان سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و خراسان جنوبی اظهار داشت: برنامه ساخت 400 هزار واحد مسکن دولتی تحت عنوان برنامه اقدام ملی مسکن مهمترین سیاست و برنامه دولت برای ساماندهی بازار است که انتظار می رود در کوتاه مدت به لحاظ روانی و در میان مدت به لحاظ تولید و عرضه مسکن شاهد تاثیر محسوس در بازار باشیم.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خوشبختانه استان ما هم جزو چهار استان اجرای این برنامه در فازهای ابتدایی قرار گرفت، افزود: این طرح می تواند خبر خوبی برای زوج های جوان استان که توانایی خرید مسکن را ندارند، باشد و امیدواریم بعد از پایان دوره دو ساله ای که دولت وعده داده، عملیاتی شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: با توجه به تجربه اجرای طرح مسکن مهر که انصافا طرح خوبی بود، اما خوب اجرا نشد، انتظار داریم دولت در اجرای برنامه اقدام ملی مراقبت کند تا اولا انبوه سازان متعهد و واقعی در این طرح مشارکت کنند و دوما این واحدها با کیفیت ساخته و تحویل متقاضیان شود.

وی، کمبود مسکن در کشور و عدم توازن بین عرضه و تقاضا را یکی از پازل های نقشه تلاطم در بازار مسکن طی دو سال گذشته عنوان کرد و افزود: برنامه ریزی برای ساخت و ساز و اجرای سیاست های مسکن موضوعی نیست که دولت یک باره بتواند آن را اجرا کند، لذا باید سیاست گذاری های تعادل بین نیاز مسکن و پاسخ به نیاز به تقاضا قبل از ورود به مرحله رکود پیش بینی شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:حتی پس از طرح اجرای 400 هزار واحد مسکونی از چند ماه گذشته، بازار ناشی از آثار ر‌وانی واکنش مثبت از خود نشان داد و در کنار تاثیر مدیریت متغیرهای کلان اقتصادی، خبر اجرای برنامه اقدام ملی مسکن نیز در خروج از تلاطم بازار مشهود بود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته این موضوع به معنای ایجاد یک فضای ایده آل در بازار نیست بلکه به معنای آغاز روند تعادل سازی بین عرضه و تقاضای مسکن است.
یارمحمدی تاکید کرد: از دولت انتظار داریم فقط به اجرای همین یک برنامه بسنده نکند و اجرای سیاست ها ‌و برنامه های تولید و عرضه مسکن را همزمان دنبال کند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000