مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی:

آمادگی شعب بانک مسکن خراسان شمالی

مدیر شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی با اشاره به آمادگی شعب این استان برای اجرای تعهدات اجرای برنامه اقدام ملی مسکن در استان گفت: کل سهمیه استان خراسان شمالی بالغ بر ۹ هزار و ۹۰۰ واحد است.
پایگاه خبری بانک مسکن

مجید اسدی فر در گفتگو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، درباره میزان آمادگی شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی به عنوان یکی از چهار استانی که ثبت نام طرح جدید تامین مسکن دولت در آن آغاز شده است، اظهار داشت: هر چند ثبت نام متقاضیان استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و قم آغاز شده، اما تاکنون شیوه نامه طرح اقدام ملی مسکن به مدیریت ها ارسال نشده است.

وی ادامه داد: تمام سهمیه استان خراسان شمالی بالغ بر 9 هزار و 900 واحد است که در مرحله اول 5 هزار و 649 واحد تایید نهایی شده که از این تعداد 5 هزار و 189 واحد در بجنورد، 180 واحد در شیروان، 160 واحد در اسفراین، 60 واحد در گرمه و 60 واحد نیز در جاجرم اجرا خواهد شد.

مدیر شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی درباره مناطق ساخت این پروژه ها گفت: بر اساس تقسیم بندی های صورت گرفته قرار است 199 واحد توسط سازمان ملی زمین و مسکن در شهرهای بیش از 100 هزار نفر جمعیت، هزار و 693 واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت و 1965 واحد نیز در مناطق بازآفرینی شهری اجرا شود.

اسدی فر افزود: شروط تاهل، حداقل سن 35 سال برای زنان خود سرپرست، سابقه سکونت در 5 سال اخیر در شهر مورد تقاضا و نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات از جمله چک برگشتی و تسهیلات معوق، سبز بودن فرم (ج)، توانایی تامین هزینه ساخت غیر از تسهیلات بانک و امکان سپرده گذاری 300 میلیون ریالی در بانک از شروط اصلی قبول تقاضای متقاضیان است.

وی تاکید کرد: مناطقی که در استان خراسان شمالی در قالب برنامه اقدام ملی مسکن مشمول اجرای این طرح می شوند و از سوی وزارت راه و شهرسازی با بررسی های کارشناسی مورد تایید قرار گرفته، در گلستانشهر بجنورد و مساکن مهر شهرستان های مشمول خواهد بود.

مدیر شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن از محل سپرده یکساله (حساب صندوق پس انداز مسکن یکم) نیز می توانند از تسهیلات خود در این پروژه ها بهره مند شوند، گفت: کسانیکه فاقد حساب صندوق پس انداز مسکن یکم هستند نیز می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده با نرخ سود 18 درصد استفاده کنند.

اسدی فر درباره میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان و ثبت نام کنندگان برنامه اقدام ملی مسکن گفت: میزان تسهیلات، مدت بازپرداخت و سایر شرایط در شیوه نامه ای که از سوی بانک مسکن ابلاغ خواهد شد مشخص و اطلاع رسانی می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000