عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد؛

تحرک نسبی معاملات مسکن با افزایش سقف محدودیت سنی تسهیلات اوراق

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
افضلی، با بیان اینکه با ارایه تسهیلات به مساکن با عمر 25 سال، حجم معاملات افزایش خواهد یافت، بر ضرورت ورود دولت به نوسازی بافت های ناکارآمد شهری تاکید کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، سیدحسین افضلی، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به موافقت بانک مسکن به پرداخت تسهیلات مسکن از محل اوراق برای واحدهای تا 25 سال ساخت اظهار داشت: یکی از مشکلات کنونی خریداران برای تأمین مسکن مورد نیاز، بحث قدرت خرید مردم است.
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مساکن با عمر 25 سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن هستند. تا پیش از مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی و بانک ها، خریداران تنها برای خرید مساکن زیر 20 سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن بودند، اما در شرایط کنونی خریداران می توانند مساکنی را با طول عمر بالاتر اما قیمت بهتر خریداری کنند.
افضلی ادامه داد: به نظر می رسد که با ارایه تسهیلات به مساکن با عمر 25 سال، حجم معاملات بازار مسکن افزایش خواهد یافت، زیرا خریداران برای خرید مساکن با عمر بیشتر تشویق خواهند شد و این مسئله موجب افزایش رونق بازار می شود.
این عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا وزارت راه و شهرسازی باید از تمام ابزارها و مشوق های قانونی و مالی برای رونق بخشی به بازار مسکن استفاده کند، زیرا در صورت تحقق این مسئله، اقتصاد کشور بهبود خواهد یافت، چرا که بازار مسکن نقش 30 درصدی در بازار اقتصادی دارد.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش به ضرورت اقدامات دولت برای ورود به نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: ساماندهی بافت فرسوده امروز بسیار ضروری است، زیرا در بافت های ناکارآمد شهری زیرساخت های زیربنایی و روبنایی وجود دارد و نیازی به هزینه دولت در این حوزه ها نیست. دولت فقط باید در بخش ساخت و نوسازی واحدها تمرکز کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در شرایط کنونی به هیچ وجه با عمق و میزان مشکلات بافت های فرسوده متناسب نیست، از این رو نیاز است که برای تحقق این مسئله از ابزارهای مختلف قانونی و مالی از جمله ارایه تسهیلات استفاده شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طبق گزارش مسوولان مربوطه، جمعیت ساکن در مناطق دارای بافت فرسوده بیش از 30 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند که این مسئله نشان دهنده اهمیت توجه به موضوع بازآفرینی شهری است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000