تشکیل کارگروه اجرایی تفاهم‌نامه مشترک ایران و سوریه

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
کارگروه اجرایی تفاهم‌نامه مشترک دو کشور ایران و سوریه برای همکاری های آتی دو کشور در زمینه مسکن و عمران تشکیل شده است
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص نشست مشترکی که با شرکت‌های سرمایه‌گذاری سوری و ایران در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد و همکاری‌های مشترک دو کشور ایران و سوریه در آتی، اعلام کرد: سفر هیات سوری به ایران که در راس آن وزیر مسکن و خدمات عمومی سوریه حضور داشت در راستای اجرایی کردن تفاهم نامه منعقده بین مسوولان ارشد دو کشور انجام شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از تشکیل کارگروه اجرایی تفاهم نامه همکاری مشترک دو کشور ایران و سوریه خبر داد و افزود: تشکیل کارگروه و همچنین برگزاری جلسات مشترک بین فعالان اقتصادی ایران و سوریه در زمینه ساخت و ساز، مسکن، خدمت، پروژه های راه و بحث های زیربنایی حمل و نقل با مشارکت بخش خصوصی ایران در بازسازی سوریه است.

محمودزاده ادامه داد: هم‌اکنون پیش‌نویس سند اجرایی همکاری دو کشور ایران و سوریه نهایی شده است که به امضای وزرای دو کشور ایران و سوریه می‌رسد.

وی تصریح کرد: این پیش‌نویس به منظور تسهیل‌گری ورود بخش خصوصی و شرکت‌های بخش خصوصی ایران در زمینه عمران، ساختمان و زیربنای حمل و نقل کشور سوریه تهیه شده و به امضای وزرای دو کشور خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: این برنامه اجرایی برای مدت پنج ساله تنظیم می شود و با امضای وزرای دو کشور به مدت پنج سال قابلیت اجرایی خواهد یافت و در صورت اتمام قرارداد پنج ساله به صورت خودکار قابل تمدید است.

محمودزاده تاکید کرد: فعالیت این تفاهم‌نامه در حوزه عمران و بازسازی کشور سوریه و انتقال تجارب ایران در حوزه‌های عمرانی و ساختمانی برای توسعه بیشتر و جبران مشکلات ناشی از جنگ در کشور سوریه است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000