آب را،خاک را،ایران را دریابیم

یازدهمین جشنواره نخستین واژه آب در استان لرستان

مدیریت شعب استان لرستان، در عمل به مسوولیت های اجتماعی خود و اجرای کمپین آب را ،خاک را ،ایران را دریابیم با مشارکت شرکت آب و فاضلاب، سازمان محیط زیست و آموزش و پرورش استان در حال برگزاری این جشنواره می باشد .
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مدیریت شعب بانک مسکن استان لرستان، درعمل به مسوولیت های اجتماعی خود و اجرای کمپین آب را ،خاک را ،ایران را دریابیم با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان لرستان، سازمان محیط زیست استان لرستان و انجمن های مردم نهاد و آموزش و پرورش استان در حال برگزاری یازدهمین جشنواره سراسری نخستین واژه آب می باشد.

این مراسم با حضور مرتضی دهداری زاده مدیر شعب بانک مسکن استان لرستان، مهندس کرموند مدیر عامل شرکت آبفا لرستان، دکتر چگنی رییس آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد، سهرابی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش ،کاظم مرادی رییس انجمن خیرین مسکن ساز در استان لرستان، علی کولیوند مدیر مجموعه تجاری و تفریحی بعثت مال خرم آباد برگزار شد .

در این مراسم مرتضی دهداری زاده مدیر شعب بانک مسکن استان لرستان طی سخنانی گفت: این کمپین در چهار بخش آموزشی در مدارس سطح استان لرستان با محوریت آب و خاک ، برگزاری جشن نخستین واژه آب در دو مدرسه کریم منصوری و پیشتازان ،همایش پیاده روی و کاشت نهال با حضور پدر بلوط ایران مظفر افشار و در نهایت مراسم اختتامیه کمپین در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان برگزار خواهد شد.

دهداری زاده اضافه کرد : تا کنون به همت کارکنان بانک مسکن و کمک و همکاری مدرسین شرکت آبفا لرستان و همچنین مدرسان اداره کل محیط زیست استان و همکاری صمیمانه آموزش و پرورش استان بخش نخست این کمپین که همان آموزش آینده سازان ایران عزیزمان در سطح مدارس استان بوده است با موفقیت انجام و به پایان رسیده است در همین قسمت مسابقه بزرگ انشاء نویسی با موضوع آب و خاک ومسابقه نقاشی برگزار شده است که آثار جمع آوری شده در حال بررسی و انتخاب نفرات برتر با حضور کارشناسان در این حیطه و نمایندگان سازمان های دخیل در بحث کمپین می باشد و در مراسم اختتامیه از برگزیدگان آثار تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی افزود امروز هم که با برگزاری جشنواره نخستین واژه آب در خدمت دانش آموزان عزیز و مهمانان گرامی هستیم امیدوارم بتوانیم در بحث عمل به مسوولیت های اجتماعی خود نقشی در آموزش و ارتقاء سطح فرهنگی جامعه در حفظ منابع طبیعی داشته باشیم .

در ادامه حسن رضا چگنی رییس آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد ضمن تشکر از برگزار کنندگان این کمپین گفت:در بحث برگزاری این کمپین چیزی که برای خود من بسیار جالب و حائز اهمیت است حضور بانک مسکن در اجرا و ترویج حفاظت از منابع آب و خاک است زیرا در شرکت آب و فاضلاب استان و محیط زیست ، برگزاری این همایش ها و کلاس های آموزشی جزء فلسفه سازمانی آنها می باشد اما اینکه یک نهاد و بنگاه مالی مانند بانک مسکن وارد این عرصه شده حتی در چارچوب عمل به مسوولیت های اجتماعی هم که باشد اقدامی بسیار جالب و مسوولانه در حوزه محیط زیست بوده است و جای تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه مظفر افشار فعال در حوزه محیط زیست استان چهره ماندگار و پدر بلوط ایران طی سخنانی به آموزش و آگاهی دادن به دانش آموزان در زمینه معرفی و کاشت و نگهداری انواع درختان، بخصوص درختانی با برگ های پهن که اکسیژن بیشتری نسبت به سایر درختان به محیط زیست برمی گردانند و آب کمتری هم مصرف می کنند در ضمن نقش موثری در بازگرداندن آبهای حاصل از بارش باران به سفره های زیر زمینی از طریق ریشه های خود دارند ،ارایه داد.

افشار در ادامه افزود در حال حاضر مشغول به احداث و کاشت کمربند سبز شهر خرم آباد به مساحت ششصد و پنجاه هزار هکتار با گونه های بومی از درختان بلوط ،گلابی کوهی و ... هستیم که در این راه نیازمند همراهی عموم مردم و انجمن های مردم نهاد هستیم و اکنون ضمن تشکر از مجموعه بانک مسکن بابت داشتن حس مسوولیت در زمینه مسائل اجتماعی و زیست محیطی از مجموعه کارکنان این بانک دعوت می کنم تا دراین راه ما را یاری رسانند .

در پایان این مراسم گروه نمایشی موزیکال برای دانش آموزان به اجرای برنامه و برگزاری مسابقه پرداختند .

60080012/3/2019 12:11:49 PMhttps://www.hibna.ir/media/Image/2019/12/201912101437652392_Thum.jpg
60080012/3/2019 12:11:49 PMhttps://www.hibna.ir/media/Image/2019/12/201912101428149577_Thum.jpg


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000