صنعت بیمه منابع را از بخش‌های مختلف تجهیز کند

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به گسترش نفوذ بیمه در دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: ۵۰۰ میلیارد دلار از دارایی های بخش های مختلف در کشور تحت پوشش بیمه قرار دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه که با حضور رییس جمهور برگزار شد، با اعلام این خبر اظهار داشت: صنعت بیمه نقش مهمی در اقتصاد کشور داشته و می تواند فرصت‌های گسترده‌ای را برای توسعه فراهم کند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: وقتی شرایط اقتصادی ایران را در یک دوره تاریخی صد ساله نگاه می‌کنیم، می‌بینیم روند توسعه در ایران به گونه‌ای است که همواره نیازمند حمایت حکومت‌ها بوده است، اما این روند نمی‌تواند همواره تداوم داشته باشد، زیرا منابعی که حکومت‌ها برای این امر می‌توانند اختصاص دهند پایان ناپذیر نیست، بنابراین بهترین راه، مشارکت است که می‌تواند توده مردم را بدون اینکه روند توسعه دچار انحصار گرایی شده باشد در این امر سهیم کند.

دژپسند افزود: صنعت بیمه می‌تواند منابع را از بخش‌های مختلف تجهیز کند و به نحوی سامان دهد که به روند توسعه و رفاه جامعه کمک کند.

وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: صنعت بیمه در فرهنگ ما بیشتر در موضوعات فردی و خانوادگی از جمله موضوعاتی مانند بیمه عمر‏، بیمه زندگی و بیمه شخص ثالث دارای اهمیت زیادی است، اما برای کشوری مانند ایران که در مسیر توسعه قرار دارد باید قدم‌های موثرتری برداشته و صنعت بیمه به سمت رشته فعالیت‌هایی سوق داده شود که ‌بتواند قوام و توسعه اقتصادی را استحکام ببخشد.

وی درباره راه اندازی صندوق بیمه حوادث طبیعی گفت: از ابتدای دهه 80 دوره ای طولانی برای راه‌اندازی این صندوق طی شده است اما از اوایل دولت یازدهم اقدامات جدی برای راه اندازی این صندوق انجام گرفته است.

دژپسند به وقوع حوادث طبیعی در ایران اشاره کرد و گفت: زمانی که حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله رخ می‌دهد، علاوه بر مردم، دولت ها نیز دچار مشکل می‌شوند و سیل اوایل سال ۹۸ نشان داد که در مناطق برخوردار از بیمه مشکلات و دغدغه کمتری وجود داشت.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: چنانچه صندوق بیمه حوادث طبیعی شکل بگیرد، این صندوق می‌تواند به دولت کمک کرده و به مردم اطمینان خاطر دهد.

دژپسند اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد در دولت های یازدهم و دوازدهم ضریب نفوذ بیمه در کشور گسترش خوبی یافت و به ۲.۴ درصد رسید، اما هنوز تا هدف پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه فاصله دارد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه صنعت بیمه بعد از گذار از یک دوره می‌تواند به طور کامل به بخش خصوصی واگذار شود، تصریح کرد: امروز از بحث های مهم در صنعت بیمه، تقویت جایگاه بخش خصوصی است که خوشبختانه در این بخش پیشرفت های خوبی داشتیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000