بانک مسکن برگزار می کند

فراخوان ایده پردازی برای توانمندسازی در تامین مسکن

مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن جزئیات مسابقه آزاد ملی برای شناسایی ایده های مرتبط با توانمندسازی در تامین مسکن را تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

مسعود ایزدی در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن از برگزاری یک مسابقه آزاد ملی به منظور شناسایی ایدهها و طرحهای قابل اجرا برای تامین مسکن قابل دستیابی خبر داد و اعلام کرد: این مسابقه توسط بانک مسکن به عنوان کارفرما و شرکت هنر و معماری ایوان مهر ایرانیان به عنوان برگزارکننده، اجرا میشود ضمن آنکه ترکیبی از اساتید حوزه های شهرسازی، معماری، جامعه شناس، اقتصاد شهری و امور مالی و بانکداری به عنوان هیات داوران این مسابقه بر روند برگزاری نظارت های لازم را خواهند داشت.

مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن با بیان اینکه بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی در این حوزه رسالت و ماموریت خود را حمایت از هر نوع ایده یا طرح در جهت تسهیل خانه دار شدن اقشار نیازمند می داند گفت: کلیه حرفه مندان، متخصصین، دانشگاهیان و سایر علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه ملی می توانند ایده ها، برنامه ها و طرح های مدنظرشان درباره توانمندسازی در تامین مسکن را متناسب با شریط بازار مسکن ایران و همچنین براساس مطالعات جهانی، در این مسابقه ارایه کنند و با یکدیگر به رقابت بپردازند.

ایزدی تصریح کرد: مناسب ترین ایده ها در مرحله اول مسابقه،‌شناسایی می شود و به مرحله دوم راه پیدا می کند. دکتر گیتی اعتماد، شهرساز، دکتر پرویز پیران جامعه شناس شهری، دکتر عبده تبریزی متخصص امور مالی و بانکداری، دکتر محمود گلابچی متخصص حوزه تکنولوژی معماری و فردین یزدانی پژوهشگر اقتصاد شهری و اقتصاد مسکن، هیات داوران این مسابقه را تشکیل می دهند.

مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن در ادامه گفت و گو با هیبنا درباره جزئیات این مسابقه افزود: این مسابقه در دو مرحله انجام می پذیرد که هر یک جداگانه برگزار شده و داوری می شوند. مسابقه دو مرحله ای مسابقه ای است که داوری آن در دو مرحله صورت گیرد. درمرحله اول تعدادی از ایده ها و برنامه های برتر که بتوانند راهکارهای تامین مسکن قابل دسترس در کشور را بر اساس تجارب گذشته، امکانات موجود، درس های جهانی و سایر عوامل پیشنهاد دهند،انتخاب می شوند. در مرحله دوم، صاحبان این ایده ها و یا شرکت کنندگان دیگر به ارائه الگوها و پیشنهادات طراحی براساس ایده برترمنتخب در مرحله اول به رقابت می پردازند، وانتخاب برنده اول ورده بندی سایر شرکت کنندگان در هرمرحله جداگانه انجام می گیرد.

ایزدی معتقد است: وضعیت بازار مسکن به گونه ای شده که ضرورت ایجاد مسکن اجتماعی برای اقشار کم درآمد بیش از هر زمان دیگر احساس می شود. معمولا بی توجهی به این ضرورت درون شهرهای بزرگ در سراسر دنیا منجر به گسترش حاشیه نشینی و معضلات همراه آن می شود. از طرفی ایجاد مسکن اجتماعی به صورت محلات مجزا یا حاشیه شهرها نیز خود شکل دیگری از حاشیه نشینی است. لذا اهمیت دارد که مسکن اجتماعی در داخل شهرهای بزرگ و به صورت پراکنده در میان انواع شکل های دیگر مسکن ایجاد شود تا شهرها ساختار طبقاتی پیدا نکند و همه اقشار جامعه در هر سطح طبقاتی و درآمدی بتواند در کنار یکدیگر از امکانات شهری به یک میزان استفاده کند.

هدف بانک مسکن از برگزاری این مسابقه در سه موضوع مهم خلاصه می شود. نحوه تعیین ملاک های تشخیص بهترین نقاط هر شهر برای ایجاد مسکن حمایتی اولین موضوعی است که بانک مسکن قصد دارد ایده های متنوع در این ارتباط را جذب کند و به برنامه و طرح عملیاتی تبدیل کند.

موضوع دوم چگونگی تامین زمین با حداقل بهای ممکن برای ساخت مسکن حمایتی است و موضوع سوم نیز یافتن راهی برای ارایه مشوق های کاربردی برای جلب مشارکت بخش خصوصی در برنامه های تامین مسکن ارزان است.

علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند آثار خود را به نشانی contest@bank-maskan.ir ارسال کنند. متقاضیان شرکت در مسابقه از 8 آذر لغایت 22 آذر ماه برای ارسال سوابق خود و همچنین اعلام آمادگی حضور در مسابقه،‌فرصت دارند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000