کارنامه ۲۰ ماه تسهیلات نوسازی بانک مسکن

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از انعقاد ۱۵ هزار و ۱۱۵ قرارداد تسهیلاتی برای متقاضیان ساکن بافت فرسوده جهت نوسازی املاک طی ۲۰ ماه گذشته خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

رضا صالحی شهرابی رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با بیان اینکه یکی از ماموریت های مهم این بانک به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن، کمک به تسریع جریان نوسازی بافت فرسوده است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: از ابتدای سال گذشته تا ۲۸ آبان ماه سال جاری، مطابق با معرفی نامه های تایید در شعب استان های مختلف، ۱۵ هزار و ۱۱۵ واحد مسکونی در بافت فرسوده جهت اخذ تسهیلات نوسازی به مرحله انعقاد قرار داد رسیده اند.
وی ادامه داد: مبلغ کل تسهیلات منعقده برای این تعداد واحد مسکونی حدود ۹۵۶ میلیارد و ۶۸۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان است که از این رقم تا تاریخ مذکور رقمی در حدود ۷۲۲ میلیارد و ۹۸۸ میلیون و ۷۸۸ هزار تومان به متقاضیان پرداخت شده است.
وی با اشاره به جزییات کارنامه ۲۰ ماهه تسهیلات دهی بانک مسکن در حوزه نوسازی بافت فرسوده، اظهار کرد: صرف نظر از استان تهران، پنج استان آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان رضوی، مازندران و همدان به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات منعقده به لحاظ تعداد واحد مسکونی داشته اند.
صالحی به حجم تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در تهران اشاره کرد و افزود: در این دوره زمانی بیشترین میزان تسهیلات منعقده به لحاظ تعداد واحد مسکونی مربوط به تهران بوده به طوری که ۴ هزار و چهار واحد مسکونی به مرحله انعقاد قرارداد رسیده اند.
وی همچنین به حجم تسهیلات منعقده در پنج استان نامبرده اشاره کرد و گفت: در استان آذربایجان شرقی تعداد یک هزار و ۵۸ واحد مسکونی، در اردبیل تعداد یک هزار و هشت واحد، در خراسان رضوی تعداد ۹۳۰ واحد، در مازندران تعداد ۸۴۶ واحد و در همدان تعداد ۶۷۰ واحد قرار داد تسهیلاتی خود را دریافت کرده اند.
به گفته وی تاکنون دو قرارداد عاملیت با وزارت راه و شهرسازی منعقد و همکاری گسترده ای آغاز شده است. قرارداد دوم عاملیت در سال جاری منعقد شده است.
وی در پایان گفت: مطابق با پیش بینی های انجام شده، سقف تسهیلات نوسازی در سال جاری به ۲۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی رسیده است در صورتی که سازنده حرفه ای برای ساخت و سازهای خود از فناوری های نوین استفاده کند می تواند تا این سقف از تسهیلات بانک مسکن بهره مند شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000