انتشار اوراق مشارکت احداث قطار حومه‌ای سه شهر جدید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
شورای اقتصاد با درخواست‌ وزارت راه و شهرسازی برای انتشار اوراق به منظور احداث قطار حومه‌ای کلان‌شهر مشهد به شهر جدید گلبهار و چناران و نیز قطار حومه‌ای شهر اصفهان به شهر جدید بهارستان موافقت کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از سایت دولت، جلسه شورای اقتصاد، روز دوشنبه دهم آذرماه به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه با تاکید بر اهمیت موضوع بهینه‌سازی مصرف سوخت از سازمان برنامه و بودجه خواست تا پیگیر مصوبات شورای اقتصاد در خصوص پیشگیری از هدر رفت انرژی باشد.

وی، بهینه‌سازی در مصرف انرژی را مطالبه رهبر معظم انقلاب و از مسیرهای مهم توسعه کشور خواند که می‌تواند، صرفه‌جویی در منابع و نیز ایجاد اشتغال به ویژه در بخش‌های خدماتی را در پی داشته باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین بر استفاده از منابع فاینانس خارجی برای پیشبرد طرح‌های توسعه کشور تاکید و در عین حال از مدیران شرکت‌های داخلی خواست تا نسبت به داخلی‌سازی و استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های شکل گرفته در کشور تلاش بیشتری کنند.

جهانگیری ضرورت حمایت از تجار و صادرکنندگان کشور و حفظ بازارهای صادراتی را خاطرنشان کرد و از وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت خواست با حساسیت بیشتری موضوع تسهیل صادرات کالاها و تامین نیازهای داخلی را در دستورکار قرار دهد.

در این جلسه که وزیران نیرو، راه و شهرسازی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و دارایی و نیز رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس سازمان علمی و فناوری حضور داشتند، با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر انتشار اوراق مالی اسلامی برای تکمیل سد "چمشیر" و نیز استفاده از فاینانس خارجی برای افزایش ظرفیت نیروگاه برق‌آبی "گتوند علیا" و سرمایه‌گذاری از محل منابع داخلی شرکت‌های برق منطقه‌ای موافقت شد.

شورای اقتصاد همچنین با طرح مدیریت کاهش مصرف و جلوگیری از هدر رفت گاز طبیعی در ساختمان‌ها و نیز طرح توسعه فاز دوم میدان گازی تنگه بیجار و احداث ایستگاه تقویت فشار آن موافقت کرد.

در این جلسه درخواست‌های وزارت راه و شهرسازی به منظور انتشار اوراق برای احداث قطار حومه‌ای کلان‌شهر مشهد به شهر جدید گلبهار و چناران و نیز قطار حومه‌ای شهر اصفهان به شهر جدید بهارستان مطرح و پس از بحث و تبادل نظر با آن‌ها موافقت شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000