ارائه ۷۰ میلیون تومان بلاعوض و وام کم‌‌بهره به حاشیه‌‌نشینان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روند ساماندهی بافت حاشیه شرق چابهار را در پنج روستا با ۱۳۰۰ هکتار مساحت و ۱۴۰۰۰ نفر حاشیه نشین، اعلام کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جواد حق‌‌‌شناس، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در خصوص اقدامات این بنیاد برای ساماندهی بافت حاشیه‌‌ای و سکونتگاه‌‌های غیررسمی سیستان و بلوچستان با اعلام این مطلب که ساماندهی بافت حاشیه‌‌‌ای و سکونتگاه‌‌‌های غیررسمی چابهار برعهده معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن است، درباره روند کار توضیحاتی ارایه کرد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن، گفت: طرح ساماندهی بافت حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی چابهار تهیه شده و آماده است تا در شورای برنامه ریزی استان با هماهنگی استان، اجرایی شود.

حق‌‌‌شناس افزود: مناطق حاشیه‌‌نشین شرق چابهار شامل ۵ روستا با حدود هزار و ۳۰۰ هکتار وسعت و حدود ۱۴۰۰۰ ساکن در آن بافت است.

به گفته وی، ۱۴ هزار نفری که در بافت حاشیه شرق چابهار سکونت دارند از نظر موقعیت، کارهایشان انجام شده است.همچنین اقداماتی از جمله کارهای حفاظت و بازگشایی خیابان هایشان نیز انجام و حدود ۴۰ درصد خیابان ها طبق طرح، بازگشایی شدند.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، توضیح داد: آماده سازی و آسفالت خیابان‌‌ها انحام و تیرهای برق با همکاری مناسب مردم جابه‌‌جا و عقب نشینی‌‌ها در بیشتر محورها نیز انجام شد.

حق شناس از آماده شدن ۳۵۰ پرونده برای بانک خبر داد و گفت: قرارداد پرداخت تسهیلات به ۱۵۰ نفر واجد شرایط انجام شده است. تسهیلاتی که به مردم ارایه می شود شامل ۵۰ میلیون تومان تسهیلان ارزان قیمت و ۲۰ میلیون تومان، بلاعوض است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000