برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری استانی

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مجمع الکترونیک ۵ شرکت سرمایه گذاری استانی را برگزار کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا) ، با توجه به شرایط اعلامی ستاد ملی مبارزه با کرونا و بر اساس برنامه­ ریزی انجام شده در روز جاری، برگزاری ۵ مجمع عمومی به روش الکترونیک برای اولین بار و با دسترسی سهامداران میلیونی سهام عدالت در ۵ استان به صورت برخط برگزار شد.

حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در ارتباطی زنده در گفت و گو با اعضای مجمع قبل از برگزاری ۵ مجمع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی «خراسان شمالی، خراسان جنوبی، قم، اصفهان، کردستان» با تاکید بر اثرات بنیادی و ویژه برگزاری مجامع الکترونیک شرکت‌های سرمایه گذاری استانی برای سهامداران اظهار داشت : بیش از یک دهه بعد از تعیین تکلیف سهام عدالت در دستگاه‌های اجرایی مختلف، تصمیم بر آن شد که با دستور مقام معظم رهبری اداره و تعیین سرنوشت سهام عدالت برعهده مردم باشد و بر همین اساس برگزاری مجامع الکترونیک زمینه ساز مشارکت مردم در یک کار بزرگ خواهد بود، به طوری که سرنوشت هزاران میلیارد تومان دارایی با مشارکت مردم که همان سهامداران شرکت‌های استانی هستند، روشن می‌شود.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با تاکید بر اینکه راهی به غیر از روش الکترونیکی برای به وجود آوردن بستری عادلانه جهت حضور سهامداران در مجامع عمومی با میلیونها سهامدار وجود ندارد تصریح کرد: با برگزاری مجمع الکترونیکی زمینه مشارکت برای همه مردم فراهم شده تا با انتخاب مدیران شرکت ها نسبت به تعیین سرنوشت سرمایه گذاری خود اقدام کنند. وی خاطر نشان کرد :در عین حال همه تلاش‌ها از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه صورت گرفت و زیرساخت برگزاری مجامع الکترونیک برای مردم فراهم شد تا سهامداران شرکت‌های سرمایه گذاری استانی بتوانند بدون کمترین هزینه و مشکل در دوران شیوع کرونا با حضور در مجمع الکترونیک از حقوق و منافع خودشان استفاده کنند.

شایان ذکر است فرآیند مشاهده دستور جلسه و مستندات مجامع، از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده و دسترسی به پنل سهامدار برای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار سهامدار سجامی شده در این ۵ استان فراهم شد. بر اساس آمار اعلام شده در این مجامع بیش از ۹۷ درصد سهامداران با استفاده از تلفن های همراه خود در این مجامع حضور داشتند. همچنین نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر به صورت برخط، بر فرآیند برگزاری الکترونیک همه مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی نظارت کامل داشتند.

همچنین بر اساس قانون تجارت و با توجه به مشارکت ۳۳.۵ درصد سهامداران سجامی در درگاه یکپارچه مجامع سمات، با توجه به حد نصاب نرسیدن مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی، فراخوان و دعوت به مجمع نوبت دوم این شرکت ها در آینده ای نزدیک در سامانه کدال و سامانه دیمـا صورت خواهد پذیرفت تا سهامداران از زمان جدید برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی مطلع شوند. گفتنی است مرکز تماس ۱۵۶۹ بازار سرمایه نیز در طی روزهای جاری پاسخگوی سهامداران و سؤالات مطرح شده آنها برای آگاهی بخشی از فرآیند مجمع بوده به نحوی که با بیش از ۱۰۰ هزار تماس در زمان برگزاری مجامع نقش مهمی در اطلاع رسانی انجام شده به مخاطبان داشته است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000