مسیر اصلاح نظام بانکی با ادغام بانک‌های نیروهای مسلح هموار شد

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، اظهار کرد: امید است با ادغام بانک‌های نیروهای مسلح، رشد اقتصادی و بانکداری الکترونیکی توسعه یابد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، رحیم زارع با اشاره به اظهارات اخیر رییس کل بانک مرکزی مبنی بر اتمام ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، گفت: خوشبختانه اقدام خوبی در مسیر ساماندهی وضعیت بانکی صورت گرفته است.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادغام بانک‌ها لازمه رشد هر چه بیشتری شبکه بانکی در کشور است، افزود: علاوه بر بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح باید سایر بانک‌ها نیز این فرآیند را تجربه کنند و با کاهش شعب فیزیکی به سمت بانکداری الکترونیک حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه با اتمام ادغام بانک‌های نظامی می‌توان گفت آغاز اصلاح نظام بانکی نیز رقم خورده است، تصریح کرد: انتظار داریم بانک مرکزی به سایر شروط پیش پای اصلاح نظام بانکی از جمله رعایت بانکداری بدون ربا نیز توجه داشته باشد.

زارع با بیان اینکه باید شعب بانک‌های ادغام شده نیز با هدف توسعه هر چه بیشتر خدمات الکترونیک و چالاکی بیشتر شبکه بانکی جمع شوند، گفت: بانک مرکزی باید تدبیری برای افزایش سرمایه بانک ها با این روش داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه استفاده از تجربیات کشورهای موفق در حوزه ادغام بانک ها لازم است، افزود: خوشبختانه همین ادغام بانک های نیروهای مسلح نیز پروژه بزرگی بوده که بانک مرکزی از آن سربلند خارج شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امید است از این پس شاهد تحولات گسترده تر در شبکه بانکی با هدف رشد اقتصادی باشیم زیرا در سراسر دنیا تغییر و اصلاح شبکه بانکی، سلسله تحولاتی را در پی دارد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000