خانه‌دار شدن خانواده‌های جوان یکی از اهداف طرح اقدام ملی مسکن است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
در راستای ساماندهی بازار مسکن طرح‌های متنوعی در نظر گرفته شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: در طرح اقدام ملی مسکن، سبد متنوعی توسط دولت طراحی شده است که پروژه‌های مشارکتی، بخش کوچکی از آن است و اغلب پروژه‌ها یا براساس اجاره زمین ۹۹ ساله یا براساس قیمت تمام شده فروش اقساطی است.

وی در توضیح این موضوع گفت: دولت جهت کاهش قیمت مسکن برای خانواده‌های جوان و اقشار هدف در طرح اقدام ملی مسکن، زمین را بصورت اجاره ۹۹ ساله و فروش اقساطی زمین بصورت ۱۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در اقدامی دیگر دولت با هدف کوتاه کردن دست دلالان بازار مسکن سامانه املاک و اسکان را راه‌اندازی و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار داده است تا امکان اخذ مالیات از خانه‌های خالی فراهم گردد و بدین ترتیب بازار مسکن ساماندهی شود.

وی چالش‌های ساخت مسکن در شهر اصفهان را نبود اراضی دولتی، وجود بافت فرسوده و قیمت بالای زمین عنوان کرد و گفت: با استفاده از اراضی شهرهای جدید بهارستان و فولادشهر همچنبن ارائه تخفیفات لازم سعی بر ساماندهی و سرریز جمعیت کلانشهر اصفهان به سمت شهرهای جدید شده است.

قاری‌قرآن افزود: به بمنظور تشویق ساخت مسکن در بافت فرسوده، کسانی که در این مناطق ملک شخصی دارند و می‌خواهند بازسازی کنند، علاوه برپرداخت تسهیلات یارانه ای به آنان، تخفیف هزینه صدور پروانه‌های مسکونی برایشان در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص اخذ مالیات از مسکن‌های خالی تصریح کرد: براساس نتایج آخرین سرشماری نفوس و مسکن در سال ۹۵ تعداد خانه‌های خالی استان حدود ۲۴۲ هزار واحد مسکونی اعلام شده است که با توجه به قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی امید است بخشی از این واحدها به عرضه مسکن کمک کند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000