تقدیر مسؤولین ارشد استانی از عملکرد بانک مسکن استان بوشهر

وزیر راه و شهرسازی عصر روز چهارشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس وارد عسلویه شد و در جلسه‌ای با مدیران زیر مجموعه این وزارتخانه در استان بوشهر شرکت کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا- محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در کارگروه مسکن استان بوشهر که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و مدیریت شعب بانک مسکن استان بوشهر برگزار شد گفت: بوشهر، کنگان و عسلویه به عنوان قطب انرژی کشور به شمار می روند که دارای راه های شریانی هستند و بهره برداری از این محورها در اولویت دولت و وزارت راه قرار دارد.

وی اظهارداشت: هم اکنون تأمین اعتبار راه‌آهن بوشهر - شیراز - عسلویه و آزاد راه بوشهر - شیراز از پروژه‌های مورد توجه وزارت راه است که مجوز تامین مالی آن ها از محل بازار سرمایه از بانک مرکزی دریافت شده‌است و انتظار می‌رود که با این اقدام روند کار با شتاب بیشتری دنبال شود.

اسلامی یادآورشد: اعتباراتی که از بازار سرمایه گرفته می‌شود، موجب پیوستگی بهتر تأمین مالی پروژه‌ها است تا بدون وقفه و زودتر پیگیری و اجرا شوند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت توسعه بنادر استان بوشهر بیان کرد: توسعه بندر کنگان مطالبه مردمی است که در سفر رئیس جمهوری به این شهرستان مطرح و تصویب شد و اکنون طراحی آن انجام شده و توسط پیمانکار با اهتمام ویژه در دست اجرا است و تلاش می‌شود طبق برنامه زمان‌بندی شده اجرا شود.

وی ادامه داد: ایجاد یک بندر خوب و با کیفیت که توان پهلوگیری کشتی‌های ۲۵۰۰ تنی را داشته باشد از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در بندر کنگان است که تأثیر مستقیمی بر اقتصاد و معیشت مردم این منطقه خواهد داشت.

شرایط آسان تسهیلات منابع داخلی بانک مسکن

عقیل زینلی مدیر شعب بانک مسکن استان بوشهر در این نشست با ارائه بخشی از عملکرد مدیریت شعب استان بوشهرگفت: از ابتدای شروع طرح صندوق پس انداز مسکن یکم تاکنون مجموعاً ۱۶۳۷ فقره قرار داد به مبلغ 1.149 میلیارد ریال تسهیلات در قالب عقود مشارکت مدنی، خرید خانه و فروش اقساطی سهم الشرکه پرداخت شده است.

عقیل زینلی بخوانی عنوان کرد: کل تسهیلات پرداختی توسط بانک مسکن در استان بوشهر تا پایان آبان ماه 2.407 میلیارد ریال در قالب ۳۱۳۲ فقره بوده که مبلغ 1.935میلیارد ریال آن معادل ۸۰٪ تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان بوده است.

وی افزود: در بخش تسهیلات بافت فرسوده استان بوشهر از محل قرارداد عاملیت نیز 51 پروژه به تعداد 254 واحد پرداخت شده است. دلیل استقبال پایین مردم از این تسهیلات به دلیل شرایط و ضوابط سهل و آسان تسهیلات پرداختی بانک از محل منابع داخلی بانک بوده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان بوشهر درباره تسهیلات طرح مسکن مهر گفت: از ۳۶۰۰۰ واحد مسکن مهر احداث شده در استان ۳۲۰۰۰ واحد با استفاده از تسهیلات مشارکت مدنی بانک مسکن پرداخت شده که از این تعداد 30.020 واحد معادل ۹۴٪ از واحدهای احداثی تقسیط و 1.980 واحد باقی مانده است.

زینلی بخوانی افزود از 1.980 واحد باقی مانده ۷۹۹ واحد در قالب تعاونی های مسکن و مابقی پروژه های تفاهم نامه سه جانبه اداره کل راه و شهر سازی بوده که ۱۱۲ واحد آن در حال پیگیری جهت تسویه نقدی توسط اداره مزبور می باشد.

در این نشست حمید حیدری بریدی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از مدیریت شعب بانک مسکن استان بوشهر به واسطه تأمین مالی 700 واحد مسکونی در قالب طرح مسکن محرومان تقدیر و تشکر کرد. همچنین وی از مدیریت شعب استان بوشهر از بابت سرعت عمل در پرداخت تسهیلات 461 واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در شهرستان های دشتی، دیر، دیلم و کنگان تقدیر ویژه به عمل آورد.

خاطر نشان می شود در جلسه مزبور گراوند، استاندار بوشهر گفت: عملکرد مطلوب مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در حوزه راه و مسکن قابل تقدیر است.

لازم به ذکر است فرزاد رستمی دبیر شورای تأمین مسکن و مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت طرح های مسکن مهر استان از عملکرد مطلوب بانک مسکن استان در حوزه پرداخت تسهیلات متمم و تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام مسکن مهر اعلام رضایت کامل کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000