مدیر عامل بانک مسکن

مشارکت در طرح اقدام ملی تولید مسکن از مرز ۵۳۰۰ میلیارد تومان گذشت

مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد میزان مشارکت مردم در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن از مرز ۵۳۰۰ میلیارد تومان گذشت.
پایگاه خبری بانک مسکن

محمود شایان در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا با بیان اینکه تا 12 بهمن ماه امسال بیش از 197 هزار نفر از واجدین شرایط صاحب خانه شدن در طرح حمایتی دولت، نسبت به پرداخت آورده نقدی خود در این طرح (اقدام ملی تولید مسکن) اقدام کردند افزود: مجموع آورده نقدی افراد ثبت نام کننده در بزرگترین طرح ملی خانه سازی کشور طی این دولت، رقمی معادل 5 هزار و 380 میلیارد و 934 میلیون تومان است.

شایان درباره جزئیات مشارکت ملی متقاضیان مسکن ملی نیز گفت: 90 هزار نفر از خانوارهایی که در سراسر کشور توسط وزارت راه و شهرسازی از بین سایر ثبت نام کننده های طرح اقدام ملی، پالایش شدند تاکنون مبلغ میانگین 46 میلیون تومان به حساب خود نزد شعب بانک مسکن واریزی داشته اند. همچنین بیش از 28 هزار نفر نیز میانگین واریزی نزدیک به 40 میلیون داشته اند و بقیه افراد واجد شرایط نیز واریزی های کمتر از این را انجام داده اند.

مدیر عامل بانک مسکن در عین حال از 59 هزار نفری که تاکنون نسبت به پرداخت به موقع آورده نقدی خود اقدام نکرده اند خواست تا در اسرع وقت واریزی های خود را انجام دهند.

به گفته شایان از واریزی ها در حساب های مربوط به طرح اقدام ملی مسکن تاکنون رقمی برابر با 460 میلیارد تومان از محل آورده نقدی متقاضیان فاقد مسکن، پرداختی به پروژه هایی که زیرنظر نهادهای متولی این طرح شامل ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، شهرهای جدید، بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در حال ساخت و ساز هستند، صورت گرفته است.

مجموع درخواست های این نهادهای متولی 557 فقره بوده است که 396 فقره از آن به بنیاد مسکن متعلق داشته است.

مدیرعامل بانک مسکن درباره روند پیشرفت تامین مالی پروژه های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن به میزان پرداخت تسهیلات به پروژه ها اشاره کرد و گفت: تا پایان 12بهمن ماه امسال 363 پروژه مسکونی سازی در طرح اقدام ملی، برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شدند. این تعداد پروژه ساخت 28 هزار و 32 واحد مسکونی را دربر می گیرد. از این تعداد تاکنون صاحبان و عوامل 172 پروژه به بانک مسکن مراجعه نکرده اند. اما پرونده 80 پروژه برای دریافت تسهیلات وارد مراحل نهایی شد و به دفترخانه برای ترهین ملک معرفی شده است. همچنین بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات با 58 پروژه انقعاد قرارداد انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری هیبنا ، بانک مسکن تقریباً به تنهایی توانسته نیاز مالی-اعتباری پروژه های این طرح را به سهم خود پوشش دهد.

تعهد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن به پروژه های اقدام ملی 100 میلیون تومان است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000