ضرورت شفافیت اطلاعات نظام بانکی

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۹/۱۱/۱۱
رییس کل بانک مرکزی بر ضرورت شفافیت اطلاعات نظام بانکی و انضباط نظام پولی کشور تاکید کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، جلسه شورای هماهنگی بانک های استان فارس با حضور رییس کل بانک مرکزی و جمعی از معاونین و مدیران کل این بانک برگزار شد. دکتر همتی در این نشست با تاکید بر ضرورت شفاف سازی اطلاعات نظام بانکی، گفت: همسو با اقدامات بانک مرکزی برای شفاف سازی و انضباط نظام پولی کشور، بانک ها در استانها باید اطلاعات خود را به طور شفاف به استانداری ها اعلام کنند که این شفافیت نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.
وی افزود: نسبت میزان سپرده های بانکی بین تهران و شهرستان ها به صورت ۵۰-۵۰ است و ارائه تسهیلات نیز به همین نسبت بین تهران و شهرستان ها انجام می شود؛ البته این تناسب باید به تفکیک استان ها نیز رعایت شود و میزان تسهیلات ارائه شده در هر استان متناسب با میزان جذب سپرده ها در آن استان باشد.
رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: تامین مالی ۱۰۵ پروژه استان فارس که بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته اند باید توسط بانک های استان انجام شود و این پروژه ها هرچه سریعتر به بهره برداری برسند.
همتی ادامه داد: در راستای جهش تولید بانک ها بایستی حتی الامکان منابع خود را به سمت واحدهای تولیدی هدایت کنند که این امر اثر مثبتی در رشد اقتصادی خواهد داشت.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000