قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

احداث ۵۰۰ مدرسه در سطح کشور همزمان با اجرای مسکن مهر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۱/۱۱
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی مهر در اسفند خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ۹ بهمن در حاشیه بازدید از روند پیشرفت مسکن مهر در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: مسکن مهر باقیمانده در کل کشور به غیر از واحدهای دارای پرونده قضایی و فاقد متقاضی، ۳۹ هزار واحد باقیمانده است که عموما نیز در مرحله نازک کاری هستند.

قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر ، خاطرنشان کرد: از ۳۹ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر سطح کشور، ۱۹ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۵ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و برعهده سازمان ملی زمین و مسکن و ۴ هزار واحد نیز برعهده بنیاد مسکن است.

به گفته مهرآبادی، با تلاش های انجام شده، پروژه های دارای پرونده قضایی در دادگاه ها کاهش یافت. همچنین، بسیاری از پرونده های فاقد متقاضی با افزایش قیمت مسکن، به فروش رفت.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه روند اتمام واحدهای باقیمانده مسکن مهر پردیس سرعت گرفته و مناسب ارزیابی می شود، افزود: در پردیس از دوره وزارت مهندس اسلامی ۳۰ هزار واحد افتتاح شد و ۱۰ هزار واحد نیز تا اسفند امسال افتتاح می شود.

مهرآبادی گفت: در پردیس ۴۰ باب مدرسه در حال احداث است که با ۴۰ بابی که پیش تر احداث شد، رقم مدرسه ها به ۸۰ باب خواهد رسید.

وی تامین زیرساخت ها را همزمان با تکمیل واحدهای مسکونی مهر پردیس از جمله تعهدات دولت برشمرد که در حال انجام است.

مهرآبادى گفت: همزمان با احداث مسکن مهر در سطح کشور٥٠٠ مدرسه، ٤٠٠ مسجد احداث و همچنین تامین بخش دیگرى از زیرساخت ها همچون کلانتری، مراکز بهداشتی و درمانی نیز انجام شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000