معاون مدیرعامل بانک مسکن در امور اعتباری اعلام کرد

خانه اولی ها در اولویت طرح اقدام ملی مسکن

عضو هیات عامل و معاون مدیرعامل بانک مسکن در امور اعتباری صبح دیروز با حضور در اتاق ارتباط با مشتریان بانک، به مهمترین پرسش مشتریان پاسخ داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

مدیران ارشد بانک مسکن به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی از ابتدای این هفته در اتاق ارتباط با مشتریان بانک حاضر میشوند تا درباره پرسشهای مختلف طیف مشتریان، پاسخهای درخور را ارایه کنند.

محمدحسن علمداری معاون مدیرعامل بانک مسکن در امور اعتباری پاسخگوی پرسشهای مرتبط با تسهیلات بود.

غالب پرسشها در این روز به تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم اختصاص داشت.

علمداری در این باره به خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا اعلام کرد: سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم که در ماه های گذشته امکان استفاده از امتیازشان در پایان موعد مقرر پس انداز در صندوق فرا رسیده به دلیل جهش قیمت مسکن در خیلی از شهرهای کشور نمی توانند با این تسهیلات قدرت خریدشان را پوشش دهند. این افراد درخواست دارند سقف تسهیلات خرید مسکن در صندوق پس انداز مسکن یکم افزایش پیدا کند.

عملداری در برابر این خواسته مشتریان بانک مسکن به آنها اعلام کرد: درخواست آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما در وضعیت موجود با هماهنگی هایی که با وزارت راه و شهرسازی و ادارات راه و شهرسازی استان ها انجام شده است، آن دسته از خانه اولی هایی که در صندوق پس انداز مسکن یکم سپرده گذاری کرده اند و واجد شرایط دریافت تسهیلات از جمله فرارسیدن موعد استفاده از تسهیلات یکم هستند در اولویت واگذاری واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن قرار خواهند گرفت.

علمداری در این باره تاکید کرد: متقاضیان لازم است در شهر محل سکونت خود به ادارات راه و شهرسازی استان مراجعه کنند و ضوابط مصوب در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن را دریافت و متناسب با آن عمل کنند.

عضو هیات عامل و معاون مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: خانه اولی ها در طرح اقدام ملی مسکن یک مزیت در مقایسه با سایر متقاضیان واجد شرایط در این طرح دارند و آن نرخ سود پایین تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم است. این افراد در صورتی که توسط ادارات راه و شهرسازی استانها مورد تایید نهایی قرار بگیرند، تا سقف های تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم می توانند از این تسهیلات با نرخ سود 8 درصد استفاده کنند و مابه التفاوت آن تا 100 میلیون تومانی که به عنوان تسهیلات ساخت در طرح اقدام ملی پرداخت می شود را باید با نرخ سود رایج این تسهیلات که الان 18 درصد است، دریافت کنند.

علمداری همچنین گفت: طرح اقدام ملی مسکن در حال حاضر بزرگترین طرح تولید و تامین مسکن در کشور است که دستگاه های مختلف دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی با مشارکت حداکثری در پیشبرد این طرح به دنبال ساخت و عرضه انبوه واحدهای مسکونی ارزان قیمت برای متقاضیان واجد شرایط هستند.

بانک مسکن مسوولیت پرداخت 100 هزار فقره تسهیلات بدون سپرده برای ساخت مسکن در طرح اقدام ملی را تقبل کرده است و روند انعقاد قرارداد با سازنده ها و پرداخت تسهیلات به آنها در جریان است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000